Konferenčna liga, play-off za osmino finala (povratne tekme)

Tri zgrešene 11-metrovke, konec Evrope za Šimundžo

Ludogorec Ante Šimundža | Ante Šimundža | Foto Reuters

Ante Šimundža

Ante Šimundža in njegov Ludogorec je na povratni tekmi play-offa za preboj v osmino finala konferenčne lige proti Anderlechtu branil prednost enega gola s prve tekme. Na gostovanju v Belgiji so se po avtogolu hitro znašli v težkem položaju, v drugem polčasu pa celo zaostajali z 0:2. A je Igor Thiago izsilil podaljšek. O napredovanju so nato odločale 11-metrovke, pa so nogometaši Ludogorca zapravili prve tri (Anderlecht je vse tri zadel) in končali z evropskimi nastopi.

Ante Šimundža Ludogorec
Sportal Šimundža na pol poti v osmino finala

Nekdanji trener Maribora in Mure Ante Šimundža z Ludogorcem evropsko konferenčno ligo končuje v play-offu za uvrstitev v osmino finala. Prvo tekmo v Razgradu so Bolgari dobili z 1:0, na povratni po rednem delu izgubili z 1:2, zmagovalca nato ni dal podaljšek, ampak streli z bele pike. Belgijci so zadeli tri, varovanci Šimundže pa so tri zgrešili.

Poleg Belgijcev so se naprej uvrstili še Basel, Fiorentina, Lech Poznan, Lazio, AEK Larnaka in Šerif Tiraspol, slednji je beograjski Partizan izločil, potem ko je prvo tekmo na domačem igrišču izgubil z 0:1. Povratna v Beogradu se je končala z 1:3.

V osmini finala ne bo nekdanjega igralca Maribora. Norveški Bodö Glimt, za katerega igra Nino Žugelj, je namreč izpadel proti echu, potem ko se je v Skandinaviji tekma končala brez golov, so Poljaki na povratnem obračunu v Poznanju zmagali z 1:0. Slovenec je v igro vstopil v 76. minuti, takoj po prejetem golu svoje ekipe.