Konferenčna liga, četrtfinale (prve tekme)

Zajc na zelenici videl šov Olympiacosa, a dvoboj še ni odločen

Olympiacos Fenerbahče Miha Zajc | Miha Zajc je edini slovenski reprezentant v četrtfinalu konferenčne lige. | Foto Reuters

Miha Zajc je edini slovenski reprezentant v četrtfinalu konferenčne lige.

Ob evropski ligi se ta četrtek igrajo prve četrtfinalne tekme tudi v konferenčni ligi. Miha Zajc in njegov Fenerbahče sta bila na vročem gostovanju pri Olympiacosu. Slovenski reprezentant je tekmo začel v prvi enajsterici, v 62. minuti pa sedel na klop. Takrat je njegova ekipa zaostajala z 0:3. Zaključek je bil le boljši, poraz z 2:3 pred povratno tekmo pušča možnosti za polfinale. Lille, ki je v osmini finala izločil graški Sturm z Jonom Gorencem Stankovićem in Tomijem Horvatom, je z 1:2 izgubil z Aston Villo.

Liverpool Atalanta  Gianluca Scamacca
Sportal Klopp jezen, zaskrbljen, navijači na Anfieldu osupli

Miha Zajc je edini slovenski predstavnik v četrtfinalu nogometne konferenčne lige. S svojim Fenerbahčejem je na prvi četrtfinalni tekmi gostoval v Pireju pri Olympiacosu, po njej pa ni mogel biti ravno zadovoljen. Njegova ekipa je izgubila z 2:3, do njegovega odhoda z igrišča v 62. minuti pa je celo zaostajala z 0:3. Poraz Istanbulčanov sta omilila srbski reprezentant Dušan Tadič z enajstmetrovke v 68. in Irfan Kahveci v 74. minuti. Za grško ekipo so gole dosegli Konstantinos Fortunis, Stevan Jovetić in Chiquinho.

Povratne tekme bodo 18. aprila, polfinalni drugega in devetega maja, finale pa 29.