14.06

Tomaž Kavčič Marijan Pušnik Zlatan Ljubijankić

Ponedeljek, 18. 8. 2014, 14.06

Kavčič že tretjič zapored, Novaković osmič v polno

Na Japonskem se je v prvi ligi med strelce vpisal Milivoje Novaković. Na Kitajskem je v drugi ligi Tomaž Kavčič svoj klub popeljal do druge zmage.

Na Japonskem imamo Slovenci trenutno tri predstavnike. Najbolj na očeh javnosti sta reprezentanta Milivoje Novaković in Zlatan Ljubijankić, oba napadalca si kruh služita v prvi ligi. Novaković je pretekli konec tedna zadel še osmič v tej sezoni, igral je vso tekmo pri porazu Shimizu S-Pulsa v gosteh pri Vegalti Sendai z 2:3 in v zaključku prvega polčasa znižal zaostanek svoje ekipe na 1:2.

Ljubijankić je prav tako izgubil, in sicer z Omiyo Ardijo v gosteh pri Albirex Nigati z 1:2. Ljubljančan je igral od prve do zadnje minute. Po 20 odigranih prvenstvenih tekmah je Shimizu S-Pulse na 13. mestu 18-članske elitne japonske lige, medtem ko je Omiya Ardija predzadnja.

V drugi ligi remi slovenskega trenerja

Na Japonskem dela še en Slovenec, in sicer prekaljeni trener Marijan Pušnik. Ta je z ekipo Avispo Fukuoko v 27. krogu druge japonske lige gostoval pri V-Varen Nagasakiju in remiziral brez zadetkov.

Nekdanjemu selektorju gre odlično

Dobre novice prihajajo iz Kitajske. V tamkajšnji drugi ligi je nekdanji selektor mlade slovenske reprezentance Tomaž Kavčič ekipo Quingdaa Jonoon popeljal do tretje zaporedne zmage. Z 2:1 je bil boljši od Shenyang Zhongzeja. Kavčičevi so zdaj že na petem mestu prvenstvene lestvice.