14.00

Zlatan Ljubijankić Zdenko Verdenik Srečko Katanec

Sobota, 25. 5. 2013, 14.00

Katanec je lahko dobre volje: nova gola Novagola

Nova zmaga Omiye Aridije v elitni japonski nogometni ligi. Spet je bil junak izkušeni slovenski napadalec Milivoje Novaković.

Omiya Ardija, ki jo s klopi vodi Zdenko Verdenik, je tokrat prepričljivo s 3:0 zmagala v gosteh pri Ventforetu v Kofuju. Vse tri gole je vodilni klub japonske J1 lige zabil že v prvem polčasu. Prvega že po štirih minutah igre, ko je Milivoje Novaković uspešno realiziral enajstmetrovko. Po 20 minutah igre so gostje zadeli še drugič, dve minuti pred koncem polčasa pa je Novaković še drugič na tekmi meril v polno za vodstvo Omiye Ardije s 3:0 in, kot se je izkazalo pozneje, postavil tudi končni izid tekme.

Novaković je igral vso tekmo, v vrstah gostov je nastopil tudi Zlatan Ljubijankić, ki je bil na igrišču 73 minut.

Po novi zmagi ima Omiya Ardija po trinajstih prvenstvenih krogih na vrhu lestvice še vedno pet točk prednosti pred najbližjimi zasledovalci. Da je tako, sta poleg trenerja Verdenika najbolj zaslužna prav slovenska napadalca, ki sta skupaj zabila že 12 golov. Novaković sedem in Ljubijankić pet.

Dobra novica za selektorja Srečka Katanca pred prihajajočo reprezentančno akcijo, v kateri se bo Slovenija v prijateljski tekmi najprej pomerila proti Turčiji, potem pa se v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2014 udarila še z Islandijo.