22. 8. 2014,
14.26

7 let, 12 mesecev

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Schalke

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Kampl na klopi spremljal uspeh soigralcev proti Ingolstadtu

V soboto je Bayern v 2. krogu nemškega prvenstva z 2:1 zmagal v gosteh pri Hoffenheimu. Wolfsburg je le remiziral v Kölnu. Borussia Dortmund uspešna pri Ingolstadtu.

Hoffenheim je na tekmi proti Bayernu poskrbel za rekord. Gol, ki ga je zabil Kevin Volland, je najhitrejši v zgodovini prve nemške lige (pravzaprav gre za izenačenje do zdaj najhitrejšega gola na nemških prvoligaških zelenicah). Do konca polčasa so Bavarci z golom Thomasa Müllerja prišli do izenačenja, v zadnji minuti tekme pa z igralcem manj, v 73. minuti je bil izključen Jerome Boateng, tudi do zmage. Zadel je Robert Lewandowski. Höffenheim je imel 15 minut pred tem na voljo tudi enajstmetrovko za vodstvo, a je Poljak Eugen Polanski ni izkoristil. Zadel je vratnico.

Wolfsburg, ki naj bi bil glavni konkurent Bavarcev za zmago, je v gosteh pri Kölnu, pri tem slovenskega reprezentanta Dominica Maroha zaradi poškodbe ni bilo niti na klopi, remiziral z 1:1.

Z rezultatom 1:1 je v Frankfurtu pri Eintrachtu remiziral tudi Augsburg Tima Matavža, ki ga ni bilo niti na klopi gostov.

Borussia Dortmund je gostovala pri Ingolstadtu, Kevin Kampl, ki je med tednom v evropski ligi dočakal priložnost od prve minute (v prvem prvenstvenem krogu je na igrišče vstopil s klopi), je ob uspehu soigralcev (4:0) obsedel na klopi.