8 let, 3 mesece

Barcelona PSG Bayern München Porto

Sreda, 15. 4. 2015, 8.21

Kako je Bayern poteptal in osmešil Porto? (video)

Torek je razveselil navijače Barcelone in Bayerna. Katalonci so Parižane odpravili tudi doma, Bavarci pa so na krilih enega najboljših polčasov v zgodovini lige prvakov ponižali Porto.

Nemški velikan je po nepričakovanem porazu na Portugalskem z 1:3 verjel v napredovanje. Čeprav je Josep Guardiola računal na oslabljeno zasedbo, so njegovi varovanci v prvem polčasu z "atomskim" nogometom zasenčili goste iz Porta in jim prizadejali visok poraz. Bayern je prvi polčas dobil s 5:0, večino zadetkov dosegel po strelih z glavo, njegova premoč pa je spominjala na tisto, ki so jo nekateri njegovi nogometaši lani občutili že na polfinalni tekmi svetovnega prvenstva proti Braziliji. Takrat je "elf" v prvem delu v brazilsko mrežo odvrgel petardo in vodil s 5:0, nato pa gostitelje osmešil s skupno zmago 7:1. Bayern je bil na povratnem četrtfinalnem dvoboju lige prvakov kanček bolj milosten in Porto odpravil s 6:1.

Barcelona je še drugič ugnala francoskega prvaka, s katerim se v zadnjih sezonah pogosto srečuje v ligi prvakov. PSG je na Camp Nouu nastopil z bistveno močnejšo postavo kot na prvi tekmi v Parizu, a tudi to ni zadostovalo za ugoden rezultat. Katalonci so oba zadetka dosegli v prvem polčasu. Prvi je bil prava paša za oči. Andres Iniesta je preigraval tekmece kot za stavo in uprizoril nepozabni slalom, nato pa z lucidno podajo našel Neymarja, ki je akcijo nadaljeval v mojstrskem slogu, preigral še vratarja PSG in dosegel prekrasen zadetek. Brazilski zvezdnik se je na seznam strelcev vpisal še enkrat, njegovi soigralci pa so se do konca tekme potrudili, da je Barcelona zadržala mrežo nedotaknjeno in Parižane, ki so v osmini finala izločili Mourinhov Chelsea, izločili s skupnim rezultatom 5:1.