7 let, 12 mesecev

Samir Handanović Josip Iličić

Četrtek, 16. 8. 2012, 16.34

Juventus že prvak, nov poraz Handanovića

Josip Iličić in Jasmin Kurtić sta s Palermom izgubila proti Juventusu, ki si je tri kroge pred koncem italijanskega prvenstva tako že zagotovil nov naslov državnega prvaka.

Po petih tekmah brez poraza je Palermo v Torinu izgubil in tako, zato ker je Genoa zmagala (Luka Krajnca ni bilo v kadru Genovčanov), spet padel na 18. mesto prvenstvene razpredelnice, ki ob koncu sezone vodi v drugo ligo. Juventus si je z zmago, do katere je prišel po sporno dosojeni enajstmetrovki v drugem polčasu, že zagotovil 30. naslov italijanskega prvaka. Jasmin Kurtić je pri Palermu igral vso tekmo, Josip Iličić, ki je prekinil niz petih tekem, v katerih se je vpisal med strelce, pa 71. minut.

Bologna je z Renejem Krhinom, ki je igral od 53. minute, doživela debakl v Rimu. Lazio je zmagal kar s 6:0, nesporni junak pa je bil veteran Miroslav Klose, ki je zabil kar pet golov.

Torino je gostoval pri Milanu in izgubil z 0:1. Valter Birsa pri gostih spet ni dobil priložnosti za igro, odločilni gol pa je spet zabil Mario Balotelli.

Že v soboto je Chievo, za katerega je Boštjan Cesar igral 80 minut (Bojan Jokić je sedel na klopi), doma remiziral proti Cagliariju brez zadetkov.

Samir Handanović je z Interjem gostoval pri Napoliju in doživel nov poraz. Tri gole je zabil najboljši strelec lige Edinson Cavani.

26 - Cavani (Napoli) 20 - di Natale (Udinese) 16 - El Shaarawy (Milan), Osvaldo (Roma) 15 - Denis (Atalanta), Klose (Lazio), Lamela (Roma), Pazzini (Milan) 10 - Iličić (Palermo) 2 - Birsa (Torino) ...