3. 10. 2021,
22.42

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Domen Črnigoj Petar Stojanović Leo Štulac Vid Belec Josip Iličić Samir Handanović Napoli Atalanta AC Milan Inter Juventus italijansko prvenstvo serie A

Nedelja, 3. 10. 2021, 22.42

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 7. KROG

Slaba nedelja legionarjev, Napoli ostaja stoodstoten

Samir Handanović, Inter | Samir Handanović je s soigralci vknjižil novo zmago. | Foto Guliverimage

Samir Handanović je s soigralci vknjižil novo zmago.

Sedmi krog serie A je ponudil derbi med Torinom in Juventusom. Srečanje je v prid črno-belih nekaj minut pred koncem tekme odločil Manuel Locatelli. Izmed legionarjev je vsaj na papirju najbolj zanimivo srečanje čakalo Josipa Iličića. Atalanta se je doma udarila z AC Milanom, gostje pa so slavili z 2:3. Domači so se zbudili prepozno in zgolj omilili poraz.

Krog sta odprla Cagliari in Venezia Domna Črnigoja. Tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1, Slovenec pa je v igro vstopil v drugem polčasu. Vid Belec je s Salernitano dočakal prvo zmago v sezoni. Srečanje z Genoo je odločil Milan Đurić. Navijači na torinskem derbiju so morali na žogo v mreži čakati vse do 86. minute, veliki junak gostov pa je postal Locatelli. Z novo zmago so se nogometaši Juventusa zdaj nekoliko približali vodilnim moštvom.

Drugi slovenski čuvaj mreže v ligi Samir Handanović je z Interjem gostoval pri neugodnem Sassuolu. Domači so v prvem polčasu povedli, nato pa so aktualni prvaki pripravili preobrat in domov odnesli vse tri točke. Edin Džeko je zabil le minuto po prihodu na igrišče, vse tri točke pa je moštvu iz Milana zagotovil Lautaro Martinez.

Vid Belec je ohranil mrežo nedotaknjeno in se veselil prve zmage v letošnji sezoni serie A. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Vid Belec je ohranil mrežo nedotaknjeno in se veselil prve zmage v letošnji sezoni serie A. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Štulac in Stojanović poražena popoldne, zvečer tudi Iličić

V nedeljo je bil najprej na delu dvojec Leo Štulac - Petar Stojanović. Njun Empoli se je na olimpijskem stadionu v Rimu udaril z Romo, domači pa so slavili z zadetkoma Lorenza Pellegrinija in Henrikha Mkhitaryana. Zanimivo je bilo tudi v Firencah, kjer je Napoliju uspelo nadaljevati stoodstotno serijo v domačem prvenstvu. Modri so Fiorentino ugnali z 1:2.

Krog sta s srečanjem v Bergamu sklenila Iličićeva Atalanta in AC Milan, ki se je z zmago zavihtel tik pod vrh prvenstvene lestvice. Gostje so povedli že v prvi minuti, ko je mrežo Atalante načel Davide Calabria. Tik pred koncem polčasa je vodstvo podvojil Sandro Tonali, Rafael Leao pa je v 78. minuti poskrbel za visoko vodstvo "Rossonerov". Duvan Zapata je z golom iz najstrožje kazni v 86. minuti vlil nekaj upanja domačim, Mario Pašalić pa je v 94. postavil končni rezultat.

Italijansko prvenstvo, 7. krog:

Petek, 1. oktober:
Cagliari : Venezia 1:1 (1:0)
Balde 19.; Busio 90.+2
Domen Črnigoj (Venezia) je v igro vstopil v 46. minuti.

Sobota, 2. oktober:
Salernitana : Genoa 1:0 (0:0)
Đurić 66.
Vid Belec (Salernitana) je branil celo tekmo.

Torino : Juventus 0:1 (0:0)
Locatelli 86.

Sassuolo : Inter 1:2 (1:0)
Berardi 22./11m; Džeko 58.; Martinez 78.
Samir Handanović (Inter) je branil celo tekmo.

Nedelja, 3. oktober
Bologna : Lazio 3:0 (2:0)
Barrow 14., Theate 17., Hickey 68. R.K.: Acerbi 76./Lazio

Sampdoria : Udinese 3:3 (1:2)
Stryger Larsen 24./ag, Quagliarella 48./11, Candreva 69.; Pereyra 15., Beto 44., Forestieri 84.

Verona : Spezia 4:0 (3:0)
Simeone 4., Faraoni 15., Caprari 42., Bessa 71. R. K.: Bastoni 81./Spezia.

AS Roma : Empoli 2:0 (1:0)
Pellegrini 42., Mkhitaryan 48.
Petar Stojanović je igral celo tekmo in v 91. minuti prejel rumeni karton, Leo Štulac, (oba Empoli) pa je v igro vstopil v 70. minuti.

Fiorentina : Napoli 1:2 (1:1)
Martinez Quarta 28.; Lozano 39., Rrahmani 50.
Insigne (Napoli) je v 39. minuti zapravil enajstmetrovko.

Atalanta : AC Milan 2:3 (0:2)