24. 9. 2024,
22.40

2 dneva, 2 uri

Thermometer Blue 0,29

Christian Pulisic Inter Milano AC Milan Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese Napoli Juventus italijansko prvenstvo serie A tuja nogometna prvenstva tuja nogometna prvenstva

Torek, 24. 9. 2024, 22.40

Italijansko prvenstvo, 5. krog

Preobrat Coma v Bergamu, legendarni Španec se veseli

Atalanta Como | Nogometaši Coma so v 5. krogu priredili veliko presenečenje v serie A. | Foto Reuters

Nogometaši Coma so v 5. krogu priredili veliko presenečenje v serie A.

Presenetljivo je pred petim krogom serie A vodil Udinese, ki je v prejšnji sezoni nizal remije in komaj obstal med prvoligaši. A je zdaj zdrsnil z vrha, s 3:0 ga je premagala Roma, ki pred tem zmage sploh še ni imela. Jaka Bijol je odigral celotno tekmo, Sandi Lovrić pa je vstopil v 63. minuti. Na sobotnem derbiju sta se Juventus in Napoli razšla brez zadetkov, krog pa sta z derbijem della Madonnina v nedeljo sklenila Inter in AC Milan (1:2). Atalanta in Como sta sklenila krog v torek, po preobratu so se prve zmage v tej sezoni s 3:2 veselili gostje, ki jih vodi legendarni Španec Cesc Fabregas.

Jaka Bijol, Udinese
Sportal Udinese Bijola in Lovrića po preobratu v Parmi na vrh serie A

Navijači Coma so v Bergamu prišli na svoj račun. | Foto: Reuters Navijači Coma so v Bergamu prišli na svoj račun. Foto: Reuters

Jaka Bijol in druščina so v Rimu priznali premoč sinovom volkulje. | Foto: Guliverimage Jaka Bijol in druščina so v Rimu priznali premoč sinovom volkulje. Foto: Guliverimage Udinese z Jako Bijolom in Sandijem Lovrićem je imel po štirih tekmah 10 točk (tri zmage in en remi) in bil tako na samem vrhu serie A. Ni bilo torej več neporaženih, a kar sedem ekip, ki še niso imele zmage. Med njimi tudi tokratni nasprotnik Videmčanov, AS Roma. Ta je sezono začela s tremi remiji in porazom. Sredi tedna je vodstvo kluba odpustilo trenerja Danieleja de Rossija, nasledil pa ga je Hrvat Ivan Jurić. Prejšnje tri medsebojne tekme je dobila Roma, Udinese je nazadnje zmagal septembra 2022 doma s 4:0.

In Rimljani so zdaj prišli do četrte zaporedne zmage proti ekipi iz Vidma. Ob porazu Udineseja z 0:3 je Bijol odigral celotno tekmo, Lovrić pa je vstopil v 63. minuti. Rimljani so povedli v 19. minuti z golom Artema Dovbika, prednost podvojili v 49. minuti z golom Paula Dybale z bele pike, končni izid pa postavili v 70. minuti z golom Tommasa Baldanzija

Milan do sladke zmage nad Interjem v 89. minuti

Milanski derbi med Interjem in AC Milanom se je končal po željah rdeče-črne zasedbe. Ta je slavila z 2:1, potem ko je Matteo Gabbia dosegel zmagoviti zadetek v 89. minuti. Christian Pulisic je sicer v deseti minuti Milanu priigral vodstvo, izenačil pa je Federico Dimarco v 27. minuti.

Christian Pulisic je že v 10. minuti zadel za vodstvo AC Milana. Na koncu so zmagali z 2:1. | Foto: Reuters Christian Pulisic je že v 10. minuti zadel za vodstvo AC Milana. Na koncu so zmagali z 2:1. Foto: Reuters

V prvi tekmi petega kroga serie A je Empoli z 2:0 premagal Cagliari in je za zdaj tik pod vrhom prvenstvene lestvice. Sobotni spored sta v Benetkah odprla Venezia in Genoa. Domen Črnigoj je ob zmagi domačih vstopil v 89. minuti. V Torinu se na dvoboju Juventusa in Napolija mreži nista zatresli, obe moštvi pa tako ostajata pod samim vrhom lestvice. Na prvi nedeljski tekmi je Fiorentina z 2:1 premagala Lazio, kar je njena sploh prva zmaga sezone.