Jaka Bijol Sandi Lovrič Samir Handanović serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 28. 8. 2022, 22.48

Italijansko prvenstvo, 3. krog

Šest klubov s sedmimi točkami na vrhu serie A

Juventus : Roma, serie A | Sobotni obračun med Juventusom in Romo se je končal z remijem 1:1. | Foto Reuters

Sobotni obračun med Juventusom in Romo se je končal z remijem 1:1.

V sobotnem obračunu tretjega kroga italijanskega prvenstva sta se Juventus in Roma razšla z remijem (1:1), tako da Rimljani niso več stoodstotni. Popolnega izkupička pa nima več niti Napoli, ki je v nedeljo zvečer s Fiorentino igral 0:0. Prvak Milan je z 2:0 premagal Bologno, enega izmed snubcev Josipa Iličića, ki ga Atalanta ni registrirala za nastope v domačem prvenstvu. Za izkušenega Gorenjca se zanima tudi Verona.

Josip Iličić
Sportal Negotova usoda Josipa Iličića, obetajo se pestri dnevi

Sandi Lovrić | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Sandi Lovrić Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nogometaši Udineseja so v uvodnem dejanju kroga v petek v gosteh ugnali Monzo (2:1). Tako sta se Sandi Lovrić in Jaka Bijol razveselila prve zmage v serie A, odkar sta se pridružila klubu iz Vidma.

Lovrić je odigral 69 minut, Bijol, ki je na zadnji tekmi prejel udarec v glavo in predčasno zapustil igrišče, pa je ostal na klopi. V petkovem derbiju je Lazio na Olimpicu premagal milanski Inter s 3:1. Rezultat je bil do 75. minute izenačen (1:1), nato pa so Rimljani še dvakrat premagali Samirja Handanovića.

Mrežo Handanovića je v Rimu v petek najprej v 40. minuti zatresel Felipe Anderson, a so gostje iz Milana v 51. minuti prek Lautara Martineza izenačili. Lazio je v končnici srečanja vendarle prišel do zmage. V 75. minuti je Luis Alberto močno sprožil malce zunaj kazenskega prostora in zadel pod stičišče prečke in vratnice, v 86. minuti pa je zmago Lazia potrdil Španec Pedro Rodriguez.

Veselje Pedra Rodrigueza, ko je zatresel mrežo Samirja Handanovića v 86. minuti. | Foto: Reuters Veselje Pedra Rodrigueza, ko je zatresel mrežo Samirja Handanovića v 86. minuti. Foto: Reuters

V Firencah je Napoli lovil še tretjo zmago, s katero bi bil edini še stoodstoten v ligi, a so se domači pokazali za trd oreh, imeli so celo več strelov v okvir vrat, a lepše priložnosti so vendarle imeli Neapeljčani. Toda mreži se nista zatresli.

Empoli je gostoval pri Lecceju. Medtem ko je Petar Stojanović začel v prvi postavi in igral do 65. minute, Lovra Štubljarja pa zaradi poškodbe ni bilo v kadru, je sicer povedel z golom Fabiana Parisija, toda Gabriel Strefezza je prinesel prvo točko Lecceju v sezoni.

Italijansko prvenstvo, 3. krog:

Petek, 26. avgust:
Monza : Udinese 1:2 (1:1)
Sandi Lovrić (Udinese) je odigral 69 minut, Jaka Bijol (Udinese) je ostal na klopi.

Lazio : Inter 3:1 (1:0)
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo in zbral štiri obrambe.