italijansko prvenstvo Juventus Roma Samir Handanović Josip Iličić

Sobota, 23. 12. 2017, 22.44

Italijansko prvenstvo, 18. krog

Nov gol Josipa Iličića, Gennaro Gattuso se trese

Josip Iličić | Foto Getty Images

Josip Iličić je zadel še na četrti tekmi italijanskega prvenstva v nizu. V soboto je v 18. krogu postavil končni izid pri zmagi Atalante z 2:0 nad Milanom na San Siru. Nogometaši Interja so po porazu v prejšnjem krogu, ki je bil zanje prvi v tej sezoni, izgubili tudi tekmo proti Sassuolu v gosteh. Samir Handanović in soigralci, ki so bili še pred dvema tednoma vodilni, zdaj za prvim mestom zaostajajo že za pet točk. Benevento je z Vidom Belcem v vratih pri Genoi doživel nov poraz (0:1). Juventus je v derbiju kroga z 1:0 premagal Romo.

Pred tokratnim krogom je Josip Iličić zadel na zadnjih treh prvenstvenih tekmah Atalante (dosegel je štiri gole), zato je bilo manjše presenečenje, da je gostovanje pri Milanu, ki je pod vodstvom novega trenerja Gennara Gattusa zapadel v še hujšo krizo, kot je bil, začel na klopi. Na igrišče je prišel v 67. minuti in že štiri minute pozneje zadel za vodstvo Atalante z 2:0. To je bil, kot se je izkazalo pozneje, tudi končni izid tekme. Iličić je zdaj že pri sedmih prvenstvenih golih v tej sezoni.

Jasmin Kurtić je za Atalanto tokrat zaigral v zadnjih minutah. Na igrišče je prišel v 80. minuti.

Gol Josipa Iličića:

Legendarni nekdanji dolgoletni nogometaš Milana Gattuso, ki je na klop sedemkratnega evropskega prvaka Milana prišel konec novembra, je tako po ponižujočem porazu proti Veroni (0:3) v prejšnjem krogu doživel še en hud polom. Na štirih prvenstvenih tekmah je zbral le štiri točke in vprašanje je, kakšna je njegova trenerska prihodnost.

Valter Birsa je poskrbel za novo podajo

Na uvodni tekmi kroga je Chievo Boštjana Cesarja in Valterja Birse v petek pred domačimi gledalci izgubil proti Bologni (2:3). Birsa, ki je začel v prvi postavi Verončanov, je podal za izenačenje na 1:1. Vseeno so Verončani na koncu ostali praznih rok. Končnih 3:2 za goste je v 90. minuti postavil Mattia Destro. Drugi Slovenec pri Chievu, Cesar, je obsedel na klopi za rezerviste.