22.46

4 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,27

4

italijansko prvenstvo Juventus Inter Samir Handanović Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Napoli Gennaro Gattuso

Ponedeljek, 16. 12. 2019, 22.46

Italijansko prvenstvo, 16. krog

Neverjetno, na kako krut način se je končala pravljica Cagliarija

4

Giovanni Simeone | Giovanni Simeone, sin trenerja Atletico Madrida Diega Simeoneja, je Cagliari popeljal v vodstvo, ki pa ni zdržalo.  | Foto Getty Images

V zadnji tekmi 16. kroga italijanskega nogometnega prvenstva sta se v ponedeljek zvečer na Sardiniji udarila Cagliari in Lazio, ki sta presenetljivo pri vrhu lestvice. Cagliari je še do 93. minute vodil z 1:0, potem pa najprej prejel en gol, v 98. minuti pa še drugega in prvič po dolgih 13 tekmah brez poraza ostal praznih rok. Za Cagliari tudi tokrat ni igral nekdanji slovenski reprezentant Valter Birsa, ki je v tej sezoni zbral le dva prvenstvena nastopa in je še naprej poškodovan.

V tem prvenstvenem krogu je bilo v akciji še nekaj slovenskih nogometašev na začasnem delu v Italiji. Z zanimanjem smo spremljali predvsem vodilni Inter, ki je med tednom izpadel iz lige prvakov, rane po bolečem udarcu pa v nedeljo zvečer celil v Firencah, kjer je proti Fiorentini vodil vse do 92. minute, potem pa prejel zadetek za končnih 1:1. Samir Handanović je za Milančane seveda branil vseh 90 minut.

Spal Jasmina Kurtića, ki zaradi kazni ni imel pravice nastopa, je doživel nov poraz pri Romi in ostaja prikovan na zadnjem mestu prvenstvene lestvice. Atalanta Josipa Iličića, ki tokrat ni igral zaradi poškodbe, je z 1:2 izgubila v Bologni.

V soboto je Genoa spet brez Roka Vodiška, ki ga tudi tokrat ni bilo niti na klopi, doma izgubila mestni derbi proti Sampdorii z 0:1. Izgubil je tudi Lecce Žana Majerja, ki je pri porazu z 0:3 v gosteh pri Brescii odigral 62 minut.