17.11

4 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,38

1

italijansko prvenstvo Juventus Inter Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Žan Majer Valter Birsa Rok Vodišek

Nedelja, 8. 12. 2019, 17.11

Italijansko prvenstvo, 15. krog

Balotelli Kurtića pahnil povsem na dno

1

Mario Balotelli | Mario Balotelli je zabil edini gol pri gostovanju Brescie pri Spalu. To je bil njegov tretji prvenstveni gol, odkar se je vrnil v Italijo. | Foto Getty Images

V 15. krogu italijanskega prvenstva so bili danes na delu trije klubi slovenskih legionarjev. Spal je z Jasminom Kurtićem v postavi doma izgubil proti Brescii z 0:1, edini gol na tekmi je zabil zloglasni Mario Balotelli, in padel na zadnje mesto prvenstvene lestvice. Žan Majer je za Lecce, ki je doma remiziral z 2:2 proti Genoi, pri kateri niti na klopi spet ni bilo Roka Vodiška, odigral prvi polčas. Valter Birsa zaradi poškodbe ni sodeloval pri remiju njegovega Cagliarija, ki vztraja na visokem četrtem mestu, z 2:2 pri Sassuolu. Na vrh je po petkovem remiju z Romo in sobotnem porazu Juventusa proti Laziu Inter Samirja Handanovića.

15. krog se je začel s petkovim vročim derbijem med Interjem Samirja Handanovića in Romo v Milanu. Končal se je brez zadetkov, slovenski vratar pa je branil vso tekmo.

Na sobotnem derbiju v Rimu je staro damo v vodstvo popeljal Cristiano Ronaldo, a je Luiz Felipe še pred polčasom izenačil. Juan Cuadrado si je v 70. minuti prislužil rdeči karton, kar je Lazio izkoristil. Sergej Milinković-Savić je gostitelje popeljal v vodstvo, Felipe Caicedo pa je v sodnikovem podaljšku potrdil sedmo zaporedno zmago in tretje mesto.

Atalanta Josipa Iličića je z golom v izdihljajih tekme s 3:2 porazila Verono. Slovenski reprezentant je igral le 28 minut, nato pa zaradi težav z mišico predčasno končal srečanje.

Andraž Struna
Sportal Spektakularen gol, ki je uspel nekdanjemu reprezentantu v Romuniji #video