Miha Zajc Jasmin Kurtić Luka Krajnc Boštjan Cesar Valter Birsa Samir Handanović Vid Belec Rok Vodišek Josip Iličić

Ponedeljek, 21. 1. 2019, 22.32

Italijansko prvenstvo, 20. krog

Cesar s klopi spremljal poraz proti Juventusu

Juventus Chievo | Juventus je Chievo Boštjana Cesarja premagal s 3:0. | Foto Reuters

Juventus je Chievo Boštjana Cesarja premagal s 3:0.

Z zmago Juventusa, ki je pred dnevi v vitrine postavil novo superpokalno lovoriko,  s 3:0 nad Chievom se je končal 20. krog italijanskega prvenstva. Boštjan Cesar je poraz spremljal na klopi. Na prvi ponedeljkovi tekmi je Genoa vratarja Roka Vodiška, ki je prav tako celoten obračun presedel, z 0:2 izgubil z Milanom, ki je skočil na četrto mesto.

V nedeljo se je Atalanta Josipa Iličića znesla nad Frosinonejem Luke Krajnca. Oba Slovenca sta odigrala celo tekmo, gole pa so dosegali samo gostje. Iličić se tokrat ni znašel med strelci, je pa njegov kolumbijski soigralec Duvan Zapata dosegel kar štiri zadetke in na vrhu lestvice strelcev ujel Juventusovega portugalskega superzvezdnika Cristiana Ronalda. Atalanta je zmagala kar s 5:0.

Duvan Zapata
Sportal Najbolj vroča zgodba serie A, ki se kar noče končati

Spal Jasmina Kurtića je gostil Bologno, slovenski reprezentant pa je v 63. minuti tekme domačim rešil točko, ko je poskrbel za izenačenje. V prvem polčasu je sicer z zadetkom Rodriga Palacia povedla Bologna. Sampdoria Vida Belca (na klopi) je gostovala pri Fiorentini in v izdihljajih zapravila zmago.

Prvenstveni debi Birse v dresu Cagliarija

Na Sardiniji se je odvil obračun dveh Slovencev, Valterja Birse, ki je dočakal prvenstveni debi v majici novega kluba Cagliarija, in Mihe Zajca (Empoli). Legionarja sta se razšla z delitvijo točk (2:2), Zajc je igral vso tekmo in v 81. minuti zadel za vodstvo z 2:1, Birsa pa je igral do 68. minute.

Valter Birsa je ob prvenstvenem debiju za Cagliari igral 68 minut in remiziral (2:2) z Empolijem Mihe Zajca, ki je zadel za vodstvo z 2:1. | Foto: Getty Images Valter Birsa je ob prvenstvenem debiju za Cagliari igral 68 minut in remiziral (2:2) z Empolijem Mihe Zajca, ki je zadel za vodstvo z 2:1. Foto: Getty Images

Leo Štulac je v soboto s Parmo z 2:1 slavil Vidmu. Slovenski vezist je vse do druge minute sodnikovega podaljška. Inter Samirja Handanovića je proti Sassuolu lovil novo zmago, a ob izidu 0:0 ostal brez nje.