16. 8. 2013,
12.25

Juventus Napoli Roma Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Lazio Valter Birsa Rene Krhin

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Handanović z Interjem po dveh golih prednosti remiziral, Napoli prekinil niz Juventusa

Veliki derbi italijanskega prvenstva v mestu pod Vezuvom med Napolijem in Juventusom je pripadel Neapeljčanom, ki so tako prekinili niz 22 tekem brez poraza prvakov. Milan je premagal Chievo.

Pri Milanu, ki je bil s 3:0 boljši od Chieva, Valter Birsa ni igral. Sedel je na klopi. Tam je tekmo začel tudi Boštjan Cesar in na igrišče prišel v 68. minuti. Dejan Lazarević pri gostih ni igral.

Svoje delo v tem krogu je opravil tudi še en klub, s slovenskim reprezentantom na plačilni listi. Bologna je doma izgubila z Atalanto z 0:2. Rene Krhin je za domače igral od prve do zadnje minute.

Jasmin Kurtić je za Torino, ki je doma premagal Cagliari, igral od prve do zadnje minute.

Josip Iličić je igral 70 minut za Fiorentino, ki spet ni uspela zmagati. Tokrat je brez zadetkov remizirala v gosteh pri Sampdorii.