Mario Götze Bayern poškodba

Ponedeljek, 14. 3. 2016, 8.01

Götze nima sreče. Takoj po vrnitvi je spet poškodovan.

Nogometaš münchenskega Bayerna Mario Götze si je že na prvem dvoboju po petih mesecih, ki ga je začel v prvi enajsterici, poškodoval komolec.

Strelec odločilnega zadetka Nemčije na svetovnem prvenstvu leta 2014 se je poškodoval že v uvodnih minutah sobotne tekme bundeslige med Bayernom in Werderjem, ki so jo Bavarci dobili s 5:0.

Trener Pep Guardiola ga je zamenjal v 54. minuti, Götze pa je pozneje razkril, da je skoraj celotno tekmo igral z bolečim komolcem. Udarec je staknil ob prvi akciji za gol na tekmi, ko je v polno zadel Thiago Alcantara.

"Bilo je zelo čudno. Nenadoma sem začutil bolečino, potem pa je začel komolec zatekati," je dejal napadalec Bayerna in dodal, da kljub bolečinam upa na nastop v sredo, ko se bo Bayern pomeril z Juventusom v povratni tekmi osmine finala lige prvakov.

"Upam, da ni nič resnejšega. Vesel sem, da sem se vrnil po tako dolgi odsotnosti, moja poškodba je bila zelo resna. Nisem še v pravem ritmu, še vedno pa upam, da lahko že igram tudi na velikih tekmah," je še dejal Götze.

Sobotna tekma je bila prva, ki jo je začel v prvi postavi od oktobra lani, saj je bil dolgo odsoten zaradi poškodbe prepone, ki jo je staknil na reprezentančni tekmi.