3 leta, 2 meseca

Sebastjan Gobec NK Celje

Torek, 21. 5. 2013, 11.13

Gobcu še en prvoligaški rekord

Nogometaš Celja, Sebastjan Gobec, ki se ponaša z največ tekmami v 1. SNL, je postavil še en mejnik. Tokrat po odigranih minutah na slovenskih prvoligaških igriščih.

Kapetanu Celja je rekordni mejnik uspel ob visokem porazu v Ljudskem vrtu (1:5), ko je prvi gol v ligi dosegel Aleksandar Bajić. Gobec je v slovenski ligi na igriščih prebil že 37.344 minut. Na ta način je izboljšal dosežek nekdanjega vratarja Primorja, Domžal in Interblocka, Janeza Strajnarja.

Skupno pa je branilec Celja v slovenski ligi odigral že 441 tekem, kar je prav tako rekordni dosežek. Na drugem mestu je Dušan Kosič. Gobec pa bo lahko rekordni mejnik še izboljšal.