Lille Lyon Marseille PSG Ligue 1 francosko prvenstvo Lionel Messi Lionel Messi

Nedelja, 3. 10. 2021, 22.45

FRANCOSKO PRVENSTVO, 9. KROG

Rennes šokiral Parižane

Mauricio Pochettino | Strateg Parižanov je z moštvom doživel prvi prvenstveni poraz. | Foto Guliverimage

Strateg Parižanov je z moštvom doživel prvi prvenstveni poraz.

Potem ko smo med tednom dočakali prvenec Lionela Messija v dresu PSG v ligi prvakov, so navijači verjeli tudi v prvi gol Argentinca v ligue 1, a vse skupaj se je obrnilo v povsem drugo smer. Parižani so gostovali pri Rennesu, domov pa se vračajo praznih rok. Domači so slavili z 2:0 in jim zadali prvi ligaški poraz v sezoni.

PSG, pri katerem je danes od samega začetka igrala trojica Lionel Messi - Kylian Mbappe - Neymar, je imel precej večjo posest žoge, zadetka pa je prejel ob koncu prvega in na začetku drugega polčasa. Tik pred odmorom je zadel Gaetan Laborde, v prvi minuti drugega dela pa je prednost Rennesa povišal Flavien Tait. Zanimivo je, da so domači zabili v zadnji minuti prvega in prvi minuti drugega polčasa.

Popoldne so aktualni prvaki iz Lilla z 2:0 ugnali letos sicer precej suvereni Marseille, zvečer pa je Lyon, ki je do tega kroga kazal dvig forme, le remiziral (1:1) z zadnjeuvrščenim St. Ettiennom.

Deveti krog sta v petek odprla Lens in Reims, zmage pa so se veselili domači.