18. 9. 2022,
22.46

1 leto, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,05

Marseille Kylian Mbappe Kylian Mbappe Lionel Messi Lionel Messi Neymar PSG Miha Blažič Angers Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 18. 9. 2022, 22.46

FRANCOSKO PRVENSTVO, 8. KROG

Šest tekem brez zmage, zdaj druga zaporedna za Blažiča

Angers Miha Blažič | Miha Blažič se z Angersom veseli druge zaporedne zmage. | Foto Guliver Image

Miha Blažič se z Angersom veseli druge zaporedne zmage.

PSG je na vrhu francoske prve lige. V osmem krogu je še sedmič zmagal. Že v peti minuti je za zmago z 1:0 proti nekoč serijskemu prvaku Francije Lyonu zadel Lionel Messi. To je Argentinčev četrti gol v sezoni. Marseille, ki je v igral neodločeno 1:1 z Rennesom, na drugem mestu zdaj zaostaja dve točki.

Benjamin Šeško
Sportal Kakšen preobrat Cityja in mojstrovina Haalanda! Messi podira mejnike.

Marseille je v dvoboju z Rennesom zagotovo pričakoval več kot točko. A na koncu se je moral močno potruditi, da se je izognil porazu. Po prvem polčasu je zaradi avtogola Mattea Guendouzija zaostajal, v 52. minuti pa se je isti igralec odkupil in izenačil.

Miha Blažič se je z Angersom veselil zmage z 1:0 nad Nico, ki je že v prvi minuti ostala brez izključnega Jean-Claira Todiboja. Za Angers je to druga zaporedna zmaga, tudi druga v sezoni, potem ko so jo začeli s štirimi porazi in dvema remijema.