11. 9. 2022,
23.04

1 leto, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Lionel Messi Lionel Messi francosko prvenstvo Ligue 1 Marseille PSG Neymar Kylian Mbappe Kylian Mbappe

Nedelja, 11. 9. 2022, 23.04

FRANCOSKO PRVENSTVO, 7. KROG

Nadaljuje se mrtvi tek PSG in Marseilla, Blažič jo je dočakal

Neymar PSG | Neymar je dosegel svoj osmi gol v tej sezoni francoskega prvenstva. | Foto Reuters

Neymar je dosegel svoj osmi gol v tej sezoni francoskega prvenstva.

Nogometaši PSG so na tekmi sedmega kroga francoskega prvenstva z golom Neymarja z 1:0 ugnali Brest in se povzpeli na vrh prvenstvene lestvice. Tam so izenačeni z Marseillem, ki je bil z 2:1 boljši od Lilla. Ti dve ekipi imata pred tretjeuvrščenimi nogometaši Lensa dve točki prednosti. Ti so v petek zabeležili peto zmago, na domačem igrišču so z 1:0 premagali Troyes. Slovenski reprezentant Miha Blažič je z Angersom dočakal prvo zmago v tej sezoni.

Robert Lewandowski
Sportal Drama s srečnim koncem za Oblaka, šov Lewandowskega, polom Liverpoola

Parižani so edini gol dosegli 30. minuti, ko je udarila naveza Lionel Messi-Neymar. Prvi je bil podajalec, drugi pa strelec. Neymar je še utrdil prvo mesto med strelci, je pri osmih zadetkih oziroma pri enem več od soigralca Kyliana Mbappeja. Ob tem je tudi pri šestih asistencah, v tem pogledu je drugi na lestvici, pred njim je od danes Messi s sedmimi. Gostje bi sicer lahko na tekmi dobili kaj več od minimalnega poraza, a je Islam Slimani v 71. minuti zapravil enajstmetrovko.

Zvečer je Marseille gostil šestouvrščeni Lille. Ta je povedel v 12. minuti po golu brazilskega branilca Ismailyja. Alexis Sanchez je po podaji Cengiza Ünderja izenačil v 26. minuti, v 61. minuti pa je podajo Seada Kolašinca za zmago unovčil Samuel Gigot.

Samuel Gigot je Marseillu zagotovil nove tri točke. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Samuel Gigot je Marseillu zagotovil nove tri točke. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Slovenski reprezentant Miha Blažič je v sedmem krogu le dočakal prvo zmago na tekmi francoskega prvenstva. Njegov Angers je po preobratu doma z 2:1 premagal Montpellier, kar pa mu ni prineslo pomika na prvenstveni razpredelnici, na kateri je predvsem zaradi slabe razlike med danimi in prejetimi goli na predzadnjem mestu. Slovenski branilec je odigral vso tekmo.

Navijači Nice niso smeli na tekmo na Korziko

Po izgredih na tekmi konferenčne lige proti nemškemu Kölnu so navijačem francoskega prvoligaša Nice prepovedali obiskati tekmo francoskega prvenstva na Korziki, je potrdilo francosko ministrstvo za notranje zadeve. Razlog za prepoved je zgodovinsko rivalstvo med francoskima kluboma in zlasti številni izpadi, ki so jih v zadnjih tednih povzročili nasilni navijači z obeh strani, so dodali z ministrstva. V izgredih v Nici je bilo v četrtek zvečer pred tekmo konferenčne lige proti Kölnu po navedbah mestnih oblasti ranjenih 32 ljudi.