Monaco francosko prvenstvo Ligue 1 PSG Le Havre Luka Elsner

Francosko prvenstvo, 3. krog

Elsnerjevi izvlekli veliko točko, prva zmaga za PSG

Luka Elsner | Luka Elsner je s svojo ekipo prišel do druge točke v sezoni. | Foto Guliverimage

Luka Elsner je s svojo ekipo prišel do druge točke v sezoni.

V francoski ligue 1 je Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, na gostovanju pri Rennesu prišel do remija z 2:2 in druge točke v sezoni, potem ko je Elsnerjeva zasedba zadnje pol ure igrala z nogometašem manj na igrišču ob tem pa v 70. minuti še dosegla izenačujoči zadetek. PSG je le prišel do prve zmage, Marco Asencio in dvakrat Kylian Mbappe sta zadela proti podprvaku Lensu (3:1). Neporaženih ekip ni več.

PSG Kylian Mbappe
Sportal Prva ničla za Elsnerja, prvaki tudi v drugo niso našli pravega recepta

Luka Elsner in njegov Le Havre sta na zahtevnem gostovanju pri Rennesu prišla do velike točke, po treh odigranih tekmah pa so zdaj pri izkupičku dveh remijev in poraza. Nogometaši Le Havra so sicer slabo odprli srečanje, saj je za Rennes že v deseti minuti zadel Ludovic Blas, 14 minut pozneje pa še Christopher Wooh.

A gostje se niso predali, že pred koncem prvega polčasa je na 1:2 znižal Nabil Alioui. Za nameček je bil v 62. minuti po drugem prejetem rumene kartonu izključen še Samuel Grandsir, a so Elsnerjevi kljub temu še naprej čakali na svojo priložnosti, strelec prvega zadetka Alioui pa je v 70. minuti izenačil na 2:2 in postavil končni izid.

Na prvi tekmi tretjega kroga je Monaco z Nantesom igral 3:3, Brest pa je v soboto izgubil z 0:2 (boljši je bil Marseille).

Kylian Mbappe je ob zmagi Parižanov dosegel dva gola. | Foto: Reuters Kylian Mbappe je ob zmagi Parižanov dosegel dva gola. Foto: Reuters

Branilec naslova Paris Saint-Germain je proti Lensu vpisal prvo zmago sezone. Po dveh uvodnih neodločenih izidih so tokrat tri točke pariški zasedbi prinesli zadetki Marca Asensia v 45. ter Kyliana Mbappeja v 52. in 90. minuti. Častni zadetek za goste je v 95. minuti dosegel Morgan Guilavogui.