Nice Brest Lyon Marseille Luka Elsner Le Havre PSG francosko prvenstvo

Nedelja, 4. 2. 2024, 22.55

Francosko prvenstvo, 20. krog

Mbappe zabil 20. gol, Elsner vzel točko ekipi z vrha

PSG  Marco Asensio Kylian Mbappe | Kylian Mbappe je zabil en gol, a tudi zapravil 11-metrovko. | Foto Reuters

Kylian Mbappe je zabil en gol, a tudi zapravil 11-metrovko.

Vodilni PSG je na uvodni tekmi 20. kroga francoske lige z 2:1 premagal Strasbourg. Za Parižane sta zadela Marco Asencio in Kylian Mbappe, ki je na začetku tekme zapravil strel z bele pike. Dan pozneje so se znova pojavile govorice, da bo po sezoni odšel v Real Madrid. Enajstouvrščeni Le Havre trenerja Luke Elsnerja je postal ekipa z največ remiji v ligi. Devetega je dosegel proti četrtouvrščenemu Monacu (1:1).

PSG Kylian Mbappe
Sportal Znova je vroče, Mbappe na izhodnih vratih

Luka Elsner se s stadiona v monaški kneževini vrača s točko. | Foto: Guliverimage Luka Elsner se s stadiona v monaški kneževini vrača s točko. Foto: Guliverimage Le Havre je pri favoriziranem Monacu, ta je po Transfermarktovi vrednosti igralcev (333 milijonov evrov) drugi v ligi le za Paris Saint Germainom (1,03 milijarde), Le Havre pa je 16. (56 milijonov), prvi polčas igral brez golov. V drugem delu je v 63. minuti gostiteljem vodstvo priigral Wissam Ben Yedder, gostje pa so izenačili po zaslugi avtogola Youssoufa Fofanaja dve minuti pozneje. Pogumne torej res spremlja sreča.

Na derbiju za drugo mesto se bosta spopadla najbližja zasledovalca Parižanov, Brest bo gostil Nico, nato pa bo zvečer sledil derbi med Lyonom in Marseillom. Gostiteljem gori pod nogami, saj so šele na 16. mestu. V zimskem prestopnem roku so se okrepili, prišel je tudi izkušeni Srb Nemanja Matić, višje od sedmega mesta pa želijo biti tudi gostje iz Marseilla.

Že v petek je vodstvo na lestvici potrdil PSG, ki je z 2:1 zmagal v Strasbourgu. V soboto je Rennes z enakim izidom odpravil Montpellier, Nantes pa je doma z 0:1 izgubil proti Lensu. Nica in Brest, ki sta na drugem oziroma tretjem mestu, sta v nedeljo igrala med sabo. Tekma se je končala brez zadetkov. Zaostanek Nice se je tako povečal na osem točk, Bresta na 11.