Le Havre Luka Elsner PSG francosko prvenstvo Ligue 1

Nedelja, 28. 1. 2024, 22.55

3 mesece

Francosko prvenstvo, 19. krog

Elsnerjevi le do remija pri zadnji ekipi francoske lige, PSG remiziral z Brestom

Le Havre Luka Elsner | Luka Elsner z Le Havrom ostaja na 11. mestu francoskega prvenstva. | Foto Guliverimage

Luka Elsner z Le Havrom ostaja na 11. mestu francoskega prvenstva.

Luka Elsner je imel lepo priložnost, da Le Havre po 19. krogu ligue 1 zavihti v zgornjo polovico prvenstvene lestvice. Igrali so namreč proti zadnjeuvrščenemu Lorientu, ki je doslej zmagal samo na dveh tekmah, a so iztržili le točko za remi s 3:3 in ostajajo 11. v ligi.. Četrti Monaco in šesti Marseille sta v soboto zvečer igrala neodločeno 2:2. Krog se je končal z derbijem moštev z vrha lestvice, vodilni PSG je remiziral (2:2) s tretjim Brestom.

Kylian Mbappe, PSG
Sportal Elsnerjev Le Havre odličen proti Lyonu, Parižani zanesljivi v Lensu

Le Havre je sicer na zadnjih petih ligaških tekmah kar trikrat izgubil (skupaj ima šest porazov na 18 tekmah), je pa v prejšnjem krogu premagal nekoč velikana francoskega nogometa Lyon in nato napredoval še med 16 najboljših v francoskem pokalu. Zadnji Lorient je bil lepa priložnost, da ekipa Luke Elsnerja znova zmaga in se tako z 11. mesta zavihti v zgornjo polovico razpredelnice, pa bodo morali počakati na naslednjo priložnost, saj so v gosteh iztržili le remi s 3:3.

Še več, Elsnerjeva četa je bila celo na pragu poraza, a si je točko vendarle priigrala v sodnikovem dodatku, potem ko je v njegovi četrti minuti na 3:3 s svojim drugim golom na tekmi izenačil Andre Ayew. Ta je v igro vstopil v 70. minuti. Ganski rezervist je pred tem izenačil tudi na 2:2.

Le Havre je zadržal štiri točke prednosti pred najbližjima zasledovalcema, saj tudi Montpellier in Nantes nista zmagala.

Na zadnji tekmi kroga pa sta se v Parizu pomerila vodilni PSG in tretjeuvrščeni Brest. Gosti so v drugem polčasu pokazali, da niso slučajno tako visoko na lestvici, saj so z goloma Mahdija Camara v 55. in Mathias Pereire Lageja v 80. izničili prednost domačih. Ti so oba gola dosegli ob koncu prvega polčasa, natančna sta bila Marco Asensio ter Randal Kolo Muani.

PSG ima zdaj pred Nico, ki je v soboto zabeležila minimalno zmago proti Metzu, zdaj šest točk prednosti, Brest zaostaja za devet.