Monaco Lyon PSG Luka Elsner Le Havre francosko prvenstvo Ligue 1

Nedelja, 17. 12. 2023, 22.40

Francosko prvenstvo, 16. krog

Elsner brez milosti do "svojih", PSG do remija v Lillu

Luka Elsner, Le Havre | Le Havre Luke Elsnerja je s 3:1 premagal  Nico. | Foto Guliverimage

Le Havre Luke Elsnerja je s 3:1 premagal Nico.

Nekdanji velikan francoskega nogometa Lyon, ki se krčevito poteguje za obstanek, je v 16. krogu ligue 1 le prišel do tretje zmage sezone. In to proti tretjemu na lestvici Monacu. Za zmago z 1:0 je v 85. minuti zadel Jeffinho. Drugouvrščena Nica je v soboto gostovala pri Le Havru, ki ga vodi Luka Elsner. Le Havre je tako tekmeca iz mesta, na katerega je Elsner zelo navezan, saj je v njem preživel mladost, zmagal s 3:1. Vodilni PSG je v nedeljo gostoval pri znancih Olimpije, Lillu. Vse do tretje minute sodnikovega dodatka se je Parižanom nasmihala zmaga, potem pa so domači izenačili.

PSG Bradley Barcola
Sportal Nesrečen poraz Elsnerjevih, Nica skočila na drugo mesto

V soboto sta Luka Elsner in njegov Le Havre doma igrala z Nico in se veselila velike zmage s 3:1. Domače je že v peti minuti v vodstvo popeljal Američan Emmanuel Sabbi, ki je nato v 35. minutoi še drugič zatresel mrežo Nice in poskrbel za izid prvega polčasa (2:0). Tudi v nadaljevanju so bili Elsnerjevi varovanci boljši, v 51. minuti so zabili še tretji gol, z enajstih metrov je zadel Gvinejec Mohamed Bayo. Častni gol za goste je v prvi minuti sodnikovega dodatka zabil Tom Louchet. Moštvi sta tekmo končali z igralcem manj, v 81. minuti sta si namreč v lase skočila Samuel Grandsir (Le Havre) in Jean-Clair Todibo (Nica) ter prejela rdeča kartona.

Krog sta v nedeljo zvečer sklenila četrti Lille, ki je to jesen v konferenčni ligi igral z ljubljansko Olimpijo, in vodilni PSG. Parižani so z golom Kyliana Mbappeja z enajstih metrov povedli v 66. minuti, v tretji minuti sodnikovega dodatka pa so domači izenačili. Zadel je Jonathan David.