Marseille Lyon Monaco Lille PSG Lionel Messi Lionel Messi francosko prvenstvo

FRANCOSKO PRVENSTVO, 14. KROG

Po incidentu prekinjen derbi v Lyonu, Messi dočakal prvenec

Dimitri Payet | Derbi kroga v Lyonu je prekinil incident. | Foto Guliverimage

Derbi kroga v Lyonu je prekinil incident.

Vodilni francoski prvoligaš PSG je v 14. krogu doma premagal Nantes (3:1), dvoboj pa je zaznamoval strelski prvenec Lionela Messija v francoskem prvenstvu. Argentinec je postavil končni rezultat, Parižani pa so še povišali prednost pred zasledovalci. Rennes, evropski znanec Mure, je doma ugnal Montpellier in se povzpel na drugo mesto. Lyon in Marseille bi morala v nedeljoodigrati derbi, a je bila tekma po incidentu v osmi minuti prekinjena.

Argentina
Sportal Argentinci so naslednji, ki so si zagotovili nastop na nogometnem SP

Krog bi se moral skleniti z velikim derbijem med soimenjakoma (Olympique) iz Lyona in Marseilla. Spektakel je trajal le osem minut, nato je prišlo do incidenta, ko je zvezdnika Marseilla Dimitrija Payeta pri izvajanju kota v glavo zadela plastenka vode. Tekma je bila prekinjena.

Prvenec Messija

Vodilni PSG je v soboto na Parku princev premagal Nantes s 3:1, a se je za novo zmago še kako namučil. Francoski zvezdnik Kylian Mbappe, ki je v tej sezoni najboljši strelec bogatega pariškega kluba, je resda gostitelje povedel v vodstvo že v 2. minuti, a so nato gostje vrnili udarec. Ko je v 65. minuti moral zaradi rdečega kartona predčasno z igrišča vratar PSG Keylor Navas, "kanarčki" pa so v 76. minuti prek Koloja Muanija izenačili na 1:1, je zadišalo po presenečenju.

Navdušenje navijačev ob zadetku Lionela Messija:

Parižani pa so kljub igralcu manj vendarle strli odpor gostov. V 81. minuti so po zaslugi avtogola Dennisa Appiaha ponovno prešli v vodstvo, nato pa je navijače spravil na noge Lionel Messi. Argentinec je bil poln motivacije, saj je v šestem nastopu končno dočakal prvi zadetek v francoskem prvenstvu. Zaradi bolečin v kolenu je preventivno izpustil zadnji tekmi PSG, a je nato zaigral v državnem dresu, pomagal Argentini do preboja na SP 2022, po vrnitvi iz Južne Amerike pa dočakal še tako želen prvenec na francoskih zelenicah.

Sergio Ramos (na fotografiji na zadnjem treningu pariškega kluba) vendarle ni kandidiral za nastop proti Nantesu. | Foto: Reuters Sergio Ramos (na fotografiji na zadnjem treningu pariškega kluba) vendarle ni kandidiral za nastop proti Nantesu. Foto: Reuters

Čeprav se je potihoma napovedoval, pa je v soboto izostal debitanski nastop nekdanjega kapetana madridskega Reala Sergia Ramosa v francoskem prvenstvu. Izkušeni Španec je sodeč po prizorih z zadnjih treningov pariškega kluba odpravil zdravstvene težave, a vseeno ni kandidiral za prvi nastop v dresu francoskega podprvaka.

V uvodnem srečanju 14. kroga francoskega prvenstva sta se Monaco in prvak Lille razšla z 2:2, z dvema doseženima zadetkoma pa je na vrh lestvice najboljših strelcev skočil Lillov Kanadčan Jonathan David.