Argentina Brazilija Lionel Messi Lionel Messi Neymar kvalifikacije za SP 2022

Sreda, 17. 11. 2021, 8.43

JUŽNOAMERIŠKE KVALIFIKACIJE ZA SP 2022, 14. KROG

Argentinci so naslednji, ki so si zagotovili nastop na nogometnem SP

Argentina | Brazilski napadalec Neymar je že odpotoval v Evropo. | Foto Guliverimage

Brazilski napadalec Neymar je že odpotoval v Evropo.

Nogometaši Argentine so naslednji, ki so si zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu v Katarju leta 2022. Lionel Messi in soigralci so v San Juanu v južnoameriškem derbiju igrali 0:0 z že uvrščeno Brazilijo, kar je bilo ob porazih Čila in Urugvaja dovolj za potrditev odhoda v Katar.

Čile, pri katerem je bil že v 14. minuti izključen Arturo Vidal, je doma izgubil proti Ekvadorju z 0:2, Urugvaj pa je izgubil proti Boliviji z 0:3.

Argentinci so tako zaokrožili uspešno leto, v katerem so poleti 15. osvojili južnoameriško prvenstvo, ko so na stadionu Maracana v Rio de Janeiru v finalu ugnali prav tokratnega tekmeca.

"Če analiziramo to leto, je bilo čudovito. Vse je bilo popolno," je dejal Rodrigo De Paul.

Argentina je na tokratni tekmi, ki ni bila posebej razburljiva (nekaj pozornosti je dobil udarec Nicolasa Otamendija s komolcem v obraz Raphinhe, ko ni dobil rdečega kartona, čeprav je Brazilec potreboval pet šivov), spet imela v svojih vrstah Messija, medtem ko je Neymar manjkal pri Braziliji. Najbližje zadetku je bil Fred, ki je oplazil prečko v drugem polčasu.

Brazilija (35 točk) ostaja prva na lestvici, ima šest točk več kot Argentina, s tekmo več sledita Ekvador (23) in Kolumbija (17), ki je igrala 0:0 s Paragvajem.

Urugvaj, dvakratni svetovni prvak, je šele sedmi po porazu proti Boliviji, ki je od 74. minute igrala z igralcem manj, a ima le točko zaostanka za četrtim mestom, ki še neposredno vodi na SP.

Petouvrščeni Peru je z 2:1 zmagal v Venezueli.

Na SP so tako ob Argentini, Braziliji in gostitelju Katarju za zdaj uvrščene še Anglija, Švica, Danska, Nemčija, Francija, Belgija, Hrvaška, Španija, Srbija in Nizozemska.

Štiri najboljše ekipe v kvalifikacijah se bodo neposredno uvrstile na SP 2022, petouvrščeno pa čakajo medcelinske dodatne kvalifikacije.