FRANCOSKI POKAL, FINALE

V Franciji okronali pokalne prvake

Toulouse, francoski pokal | Toulouse je francoski pokalni prvak. | Foto Reuters

Toulouse je francoski pokalni prvak.

Nogometaši Toulousa so zmagovalci francoskega pokala, potem ko so v finalu na Stade de France v Parizu s 5:1 ugnali Nantes. To je prvi naslov v zgodovini kluba, ki obstaja zadnjih 53 let. Finale so spremljali tudi številni neredi, policija pa je po informacijah francoske tiskovne agencije aretirala 21 posameznikov.

Ilyes Chetti Angers
Sportal Zaradi spornega prestopa dve leti brez novih igralcev

Po dva gola sta dosegla Logan Costa (4., 10.) in Thijs Dallinga (23., 31.) in že po dobre pol ure odločila zmagovalca v 106. finalu tega tekmovanja. V drugem polčasu je v 75. z bele pike znižal Ludovic Blas, štiri minute kasneje pa je končni izid postavil Zakaria Aboukhlal.

Ekipa Toulouse FC iz istega mesta je sicer naslov v pokalu osvojila leta 1957, a se nato združila s pariškim Red Star Olympique. Klub današnjih zmagovalcev pa je v istem mestu na jugu Francije nastal kot povsem novo moštvo tri leta kasneje.

Toulouse, francoski pokal | Foto: Reuters Foto: Reuters

Branilec naslova Nantes, ki je desetič nastopil v finalu in ostaja pri štirih lovorikah, je v polfinalu izločil Lyon, medtem ko je Toulouse za nastop v finalu z 2:1 premagal drugoligaša Annecy.

Prvi favorit tekmovanja in vodilni v francoskem prvenstvu Paris Saint-Germain je v osmini finala izpadel proti Marseillu. Vseeno pariški velikan ostaja rekorder s 14 zmagami v pokalnem tekmovanju.