Ligue 1 francosko prvenstvo Lens Marseille PSG

Francosko prvenstvo, 33. krog

PSG suspendiral Messija, Lens se mu je približal na -6

PSG Kylian Mbappe | PSG je z 1:3 izgubil z Llorentom. | Foto Guliverimage

PSG je z 1:3 izgubil z Llorentom.

Nogometaši PSG so v 33. krogu francoskega prvenstva z 1:3 izgubili z Lorientom. Edini gol za Parižane, ki so od 20. minute igrali z igralcem manj, je prispeval najboljši strelec lige Kylian Mbappe. Drugi Marseille je z 2:1 premagal Auxerre in se vodilnim pet krogov pred koncem približal na pet točk. Pokalni zmagovalec Toulouse je v torek izgubil doma proti Lensu, ki se je Parižanom približal na -6. PSG je za dva tedna suspendiral Lionela Messija, ker je brez dovoljenja kluba odpotoval v Savdsko Arabijo.

Lionel Messi Savdska Arabija
Sportal Messi v Savdski Arabiji. Ga snubijo s 362 milijoni? #video
PSG Kylian Mbappe Lionel Messi
Sportal Marseille znova drugi, Parižani korak bližje naslovu

Parižani so tekmo proti Lorientu končali z igralcem manj, saj je bil že v 20. minuti izključen Achraf Hakimi. Že pred tem so gosti povedli, zadel je Enzo Le Fee. Izenačil je Kylian Mbappe v 29. minuti, ki je prvi strelec lige s 23 goli, toda deset minut pozneje je gostom novo vodstvo priigral Darline Yongwa. Končni izid je postavil Ahmadou Bamba Dieng v 88. minuti.

Disciplinski postopek proti Messiju

Bogati pariški klub je dva dni po bolečem porazu z Lorientom sprožil disciplinski postopek proti argentinskemu zvezdniku Lionelu Messiju, ker je brez dovoljenja kluba odpotoval v Savdsko Arabijo. Svetovni prvak je še v nedeljo sodeloval pri domačem porazu proti Lorientu, nato pa odpotoval v državo, za katero opravlja vlogo ambasadorja in zato prejme lepe denarce. Zaradi poraza na tekmi je pariški trener odpovedal dan počitka, a Messi tega ni upošteval in se ni pojavil na stadionu. Sodeč po ogorčenju v klubu, ga zato zagotovo čaka kazen.

Bo Messi sploh ostal?

Športni časnik L'Equipe je sicer že pred mesecem dni vznemiril nogometno javnost z ugibanji, da Messi ne bo podaljšal sodelovanja s pariškim klubom. Po zadnjem zapletu pa poroča, da se je klub že odločil za zaključek sodelovanja po koncu sezone. PSG naj bi sicer sprva iskal pot za nadaljevanje sodelovanja, a bi ob tem zaradi potreb po zmanjšanju plačne mase Messiju bržkone moral predlagati znižanje plače. Kot kaže pa so po zadnjih dogodkih možnosti za nadaljevanje sodelovanja izpuhtele.

Pred poletnim prestopnim rokom je tako pričakovati poplavo ugibanj o naslednjem delodajalcu 35-letnega Argentinca. V zadnjem času se je med možnimi snubci pojavilo tudi ime Messijevega prvega kluba, Barcelone. Messi bo zaradi suspenza moral izpustiti tekmi francoske lige proti Troyesu in Ajacciu. Pariški klub ima nato na sporedu še tri tekme do konca sezone.

Lionel Messi ni navdušil s predstavo proti Lorientu, zdaj pa mu grozi še kazen. | Foto: Reuters Lionel Messi ni navdušil s predstavo proti Lorientu, zdaj pa mu grozi še kazen. Foto: Reuters

Marseille se je vodilnim Parižanom približal po zmagi z 2:1 proti Auxerru. Ta je sicer povedel, v drugem polčasu pa sta preobrat pripravila zadetka Cengiza Ünderja in Alexisa Sancheza.