19.23

Rok Elsner Dalibor Stevanović

Sobota, 21. 7. 2012, 19.23

Elsner zabil Benfici z več kot 30 metrov (video)

Rok Elsner je očitno v odlični strelski formi. Potem ko je med tednom zadel v kvalifikacijah za ligo prvakov, se je zdaj vpisal med strelce tudi na prijateljski tekmi proti sloviti Benfici.

Na zadnjem reprezentančnem seznamu selektorja Slaviše Stojanovića ga, morda kar malce presenetljivo, ni bilo. Morda se znajde na tistem za avgustovsko prijateljsko tekmo z Romunijo, saj v vrstah poljskega prvaka še naprej igra dobro.

V sredo je v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov zabil enega izmed dveh golov v gosteh pri Budućnosti iz Podgorice za zmago Slaska Vroclava z 2:0. Zdaj se je na prijateljskem turnirju na Poljskem med strelce vpisal še drugič zapored. V polfinalu tega tekmovanja se je Slask pomeril s slovito lizbonsko Benfico, ki se lahko pohvali s kar 32 naslovi portugalskega prvaka, dvakrat pa je bila evropski prvak.

Slask je izgubil z 2:4, Rok Elsner pa je v 67. minuti znižal zaostanek na 1:2, ko je izkušenega brazilskega vratarja Arturja, ki, to je potrebno priznati, ni posredoval najbolje, premagal s strelom z več kot 30 metrov. Elsner je igral 89 minut.

Omeniti velja, da drugi slovenski nogometaš, ki si kruh služi pri Slasku, Dalibor Stevanović, ni igral.