7 let, 12 mesecev

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Dva Slovenca na vrhu, eden je ustavil veliki Milan

Po 15. krogu italijanskega prvenstva sta na vrhu slovenska nogometaša. Samir Handanović z Interjem in Josip Iličić s Fiorentino, ki ima točko manj.

Inter je že v soboto doma odpravil Genoo z 1:0, Samir Handanović je vrata Milančanov branil vso tekmo. Ker si je Napoli v nedeljo privoščil velik spodrsljaj in klonil v Bologni, ga je Inter preskočil na lestvici in skočil na vrh. Pred Neapeljčane so z zmago nad Udinesejem s 3:0 skočili tudi pri Fiorentini, ta ima na drugem mestu točko manj. Do novih treh točk je pomagal tudi Josip Iličić. Igral je 74 minut in v 62. minuti zadel za 2:0. V polno je meril z enajstih metrov, to je že njegov peti prvenstveni gol sezone.

Uspešna je bila tudi Atalanta, doma je s 3:0 odpravila Palermo. Za Bergamčane je 76 minut odigral Jasmin Kurtić. Pri gostih je 53 minut igral Siniša Anđelković, medtem ko Aljaža Strune tokrat ni bilo v ekipi.

Podobno velja za Boštjana Cesarja pri Chievu, ta je z 2:0 zmagal v gosteh pri Frosinoneju. Je pa zato pri uspehu Verončanov sodeloval Valter Birsa. Igral je 68 minut.

Carpi je z Vidom Belcem, ki je branil vso tekmo in se izkazal z nekaj obrambami, remiziral proti Milanu.