Druga liga, 11. krog

Triglav z novo zmago na vrh

Grega Sorčan | Grega Sorčan je mrežo Triglava ohranil nedotaknjeno. | Foto Saša Pahić Szabo

Grega Sorčan je mrežo Triglava ohranil nedotaknjeno.

Nogometaši kranjskega Triglava so v 11. krogu 2. slovenske lige gostili Krko in zmagali s 3:0. Z zmago, šesto zaporedno v vseh tekmovanjih, so se izbranci Darijana Matića vsaj začasno povzpeli na prvo mesto. Tega pa bo lahko v nedeljo spet prevzela Gorica, če bo vsaj remizirala v derbiju kroga z Aluminijem.

Kranjčani so niz zmag nadaljevali po zaslugi zadetkov Luke Šušnjare, Tonija Vinogradca in Kristiana Dakića v drugem polčasu. Šušnjara in Vinogradac sta s po sedmimi goli na prvem mestu strelske lestvice skupaj z Jašo Martinčičem iz Bistrice.

Na drugi petkovi tekmi je velenjski Rudar z 2:1 odpravil Tolmin, slednji je že pri osmih porazih in je predzadnji. Odločilni gol za knape je v 86. minuti z bele pike prispeval Dejan Djermanović.