Spezia Nik Prelec Tio Cipot Cagliari italijansko prvenstvo serie A

Nedelja, 11. 6. 2023, 22.47

Cipot s Spezio v drugo ligo, Prelčev Cagliari v prvo

Tio Cipot | Tio Cipot se s Spezio seli v drugo italijansko ligo. | Foto Guliver Image

Tio Cipot se s Spezio seli v drugo italijansko ligo.

Znane so vse ekipe, ki bodo prihodnjo sezono igrale v italijanskem državnem prvenstvu. Spezia, za katero igra slovenski nogometaš Tio Cipot, se seli v drugo ligo, potem ko je bila na dodatni tekmi na nevtralnem terenu v Reggiu Emilii boljša Verona s 3:1. V serie A pa se po zmagi v play-offu seli Nik Prelec s Cagliarijem.

Spezia je sezono končala na 17. mestu, Verona pa na 18. Po novih pravilih italijanske lige pa sta morali točkovno izenačeni moštvi odigrati še dodatno tekmo za ohranitev prvoligaškega statusa.

Verona je dvoboj bolje odprla in zadela prek Davideja Faraonija v peti minuti. Ethan Ampadu je izenačil deset minut kasneje, nato pa je z dvema zadetkoma pred polčasom zablestel Cyril Ngonge (26., 38.) in postavil izid tekme.

V drugem je v 68. minuti po namernem igranju z roko, s čimer je preprečil zadetek domačih, rdeč karton prejel Faraoni. M'Bala Nzola pa je nato slabo streljal oziroma mu je Lorenzo Montipo strel obranil. Spezia tudi z igralcem več na zelenici v zadnjem delu tekme ni uspela ogroziti gostov.

Dvajsetletni Cipot je v igro vstopil v 83. minuti, a se s soigralci poslovil od italijanske elite.

Iz druge lige se rang višje seli Cagliari, ki je na današnji drugi tekmi finala "play-offa" v Bariju slavil z 1:0 po golu Leonarda Pavolettija v izdihljajih obračuna. Prva tekma se je sicer končala z 1:1, moštvo s Sardinije pa je moralo na povratni tekmi zmagati po 90 minutah, da bi si zagotovilo igranje v serie A, saj po pravilih neodločen izid ne bi bil dovolj.

Za Cagliari je od 68. minute igral Nik Prelec in se s klubom razveselil napredovanja rang višje. Razočaran pa je zelenico v Bariju pred skoraj 60.000 gledalci zapustil Žan Žužek. Za poražence je igral od 64. minute.

Ob Cagliariju sta se napredovanja razveselila še Frosinone in Genoa, katere član je slovenski vratar Rok Vodišek. Med drugoligaši bosta ob Spezii prihodnjo sezoni igrala še Cremonese in Sampdoria, kjer igra še en slovenski čuvaj mreže Martin Turk.

Sportal Junak Cityja: Pred zadetkom sem igral za en dre*