8. 11. 2020,
20.22

3 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,04

Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Bayern München Kevin Kampl RB Leipzig Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 8. 11. 2020, 20.22

NEMŠKO PRVENSTVO, 7. KROG

Na obračunu Bayerja in Borussie tako spektakularno kot v Mariboru

Leon Bailey | Veselje Jamajčana Leona Baileyja po golu za vodstvo Bayerja Leverkusna s 3:2. | Foto Reuters

Veselje Jamajčana Leona Baileyja po golu za vodstvo Bayerja Leverkusna s 3:2.

V nedeljo je bilo v 7. krogu nemškega prvenstva spektakularno na obračunu Bayerja iz Leverkusna in udeleženke lige prvakov Borussie Mönchengladbach. Podobno kot izjemno zanimiv sobotni slovenski derbi med Mariborom in Domžalami se je končal z zmago domačih s 4:3. Nogometaši iz Leverkusna so prišli še do četrte prvenstvene zmage v nizu.

V soboto je bil na sporedu največji derbi nemškega nogometa med Bayernom Münchnom in Borussio Dortmundom. V derbiju v Dortmundu so prvi gol dosegli Bavarci, a je bil zadetek Roberta Lewandowskega iz 27. minute neveljaven, dosežen je bil namreč iz prepovedanega položaja, zato so se tik pred koncem prvega polčasa vodstva z 1:0 veselili domači. Vratarja Münchna Manuela Neuerja je premagal Marco Reus, a Borussia na odmor vendarle ni odšla s prednostjo, saj je že globoko v sodnikovem podaljšku izid izenačil avstrijski branilec David Alaba.

V 48. minuti tekme je poljski golgeter Lewandowski vendarle dosegel veljaven zadetek, v 80. pa je usodo domačih zapečatil Leroy Sane. Norveški čudežni deček Erling Haaland je tri minute kasneje znižal izid, kaj več pa domačim ni več uspelo. Lewandowski je v 93. minuti sicer še enkrat zatresel mrežo domačega vratarja Romana Burkija, a je bil tudi ta gol dosežen iz prepovedanega položaja.

Lewandowski je kralj strelcev v tej sezoni bundeslige, zabil je že 11 golov, Haaland si s hrvaškim napadalcem Hoffenheima Andrejem Kramarićem deli drugo mesto na lestvici. Oba sta do zdaj zabila po šest golov.

RB Leipzig Kevina Kampla, ki je igral 82 minut, je v soboto doma s 3:0 premagal Freiburg in skočil tik pod vrh lestvice, na drugo mesto.