Thermometer Blue 0

NK Krško NK Celje

Sobota, 28. 11. 2015, 18.20

Brez zadetkov na obračunu ekip z dna lestvice (video)

Nogometaši Krškega in Celja so se v 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

Izbranci trenerja Tomaža Petroviča so še četrtič zapovrstjo svojo zelenico, na kateri so osvojili kar 13 od 16 točk, zapustili neporaženi. Tokrat tekma s Celjani ni ponudila posebej razburljivega obračuna, ekipi sta namreč posebej trd boj bili predvsem na sredini igrišča. Tako ni posebno presenečenje, da sta se ekipi še drugič zapovrstjo razšli z 0:0, tako kot v 10. krogu v Celju. Krčani in Celjani tako ostajajo pri repu lestvice, oboji so zbrali po 16 točk.

Ekipi si v prve pol ure nista priigrali praktično niti ene večje priložnosti. Toda v 31. minuti so nevarno zagrozili Celjani, ko je Tadej Vidmajer prišel do žoge na desni strani, jo poslal nazaj do Enisa Đurkovića, ta pa je nato neoviran žogo poslal čez gol. Do konca polčasa so gledalci videli še nekaj polpriložnosti na obeh straneh, ne pa spremembe rezultata.

V 52. minuti so domači zahtevali enajstmetrovko zaradi igranja z roko Mihovila Klapana, a sodniki se zanjo niso odločili. V nadaljevanju so gledalci spet spremljali igro brez posebnih priložnosti. Šele v 79. minuti je pri Celjanih nevarneje meril Milan Spremo, toda Marko Zalokar je bil dobro postavljen. V 88. minuti je sprožil še Marko Pajač, a bil premalo natančen, tako da je ostalo pri 0:0.

Krško bo v 20. krogu v sredo gostilo Koper, Celje pa bo gostilo Krko.