8 let, 2 meseca

slovenska nogometna reprezentanca Slovenija Estonija

Torek, 22. 3. 2011, 17.13

Boleč poraz Slovenije, v soboto remi

Slovenija je v kvalifikacijah za EP 2012 v petek doživela boleč domači poraz proti Estoniji z 1:2. Danes le ena tekma. V edini sobotni tekmi remi Čehov in Škotov.

Slovenija si je proti Estoniji privoščila velik spodrsljaj in si na ta način močno otežila uvrstitev na EP 2012. Estonci so izkoristili slab prvi polčas Slovenije in po zadetku Konstantina Vassiljeva po enajstmetrovki - storil jo je Samir Handanović - tudi povedli. V drugem polčasu je četa Matjaža Keka igrala nekoliko bolje, v 77. minuti je Tim Matavž vlil nekaj upanja, a je Ats Purje v 81. minuti postavil končni izid in s tem Estoniji priboril prvo zmago proti Sloveniji. To je bil za slovensko reprezentanco drugi poraz v kvalifikacijah za Euro 2012 na štadionu v Stožicah, prvič jih je namreč premagala Italija.

Sloveniji na roko ni šla niti zmaga Srbije proti Severni Irski, zato jo do konca kvalifikacij čaka zahtevna naloga. V boju za drugo mesto, ki prinaša dodatne kvalifikacije, bo morala najprej zmagati v Firencah proti Italiji in nato še v Mariboru proti Srbiji. Kar pa bo zelo težka naloga.

Nemška izbrana vrsta si je v Gelsenkirchnu na tekmi z Avstrijo z osmo zaporedno zmago kot prva zagotovila uvrstitev na Euro 2012. Blizu temu cilju je tudi prav tako suverena Nizozemska, ki je na spektakularen način s kar enajstimi zadetki v mreži San Marina prišla do sedme zmage.

Edini dvoboj, ki ni bil odigran v petek, je bil sobotni med Škotsko in Češko, ki se je končal z remijem 2:2.