22. 8. 2014,
14.26

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Schalke Borussia Dortmund Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Köln Mišo Brečko Dominic Maroh

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Bayern nemočen pri Bayerju, Slovenci do točke

Prvak Bayern je v 31. krogu bundeslige izgubil pri Bayerju. V Augsburgu je bil spopad Tima Matavža ter Miša Brečka in Dominica Maroha, ki se je končal brez golov. Borussia s Kevinom Kamplom do točke.

Bayern si je že zagotovil naslov prvaka v Nemčiji. Na tekmi proti Bayerju je zaradi poškodb igral močno oslabljen. Pri Bavarcih ni bilo Arjena Robbena, ki je že končal s sezono, niti Roberta Lewandowskega, ki je vprašljiv tudi za tekmo proti Barceloni in ne povsem zdravega Francka Riberyja. Manjkata sta tudi branilca David Alaba in Hölger Badstuber. Bayer je bil boljši in zmagal z 2:0.

Kot že napisano smo na Bavarskem spremljali slovenski obračun med Augsburgom (Tim Matavž je vstopil v igro v 82. minuti.), ki se še vedno bori za Evropo, in Kölnom (Mišo Brečko - iz igre v 70. minuti, in Dominic Maroh - igral celo tekmo), ki se je končal brez golov

Kevin Kampl (v igro je vstopil v 41. minuti) je z Borussio remiziral pri Hoffenheimu.