angleško prvenstvo Manchester United Arsenal Liverpool Manchester City

Sobota, 23. 12. 2017, 22.46

Angleško prvenstvo, 19. krog

Man City zmagal 17. zapored, Man Utd z igralcem več zapravil zmago

Josep Guardiola | Foto Getty Images

V 19. krogu angleške premier lige je vodilni Manchester City s 4:0 premagal Bornemouth in prišel do neverjetne 17. prvenstvene zmage v nizu. Prvak Chelsea je remiziral v gosteh pri Evertonu. Tottenham je z novimi tremi goli Harryja Kana s 3:0 premagal Burnley. Drugouvrščeni Manchester United je zvečer gostoval pri Leicestru, vodil z 2:1 in imel igralca več, a na koncu le remiziral. V petek sta v poslastici kroga Arsenal in Liverpool remizirala s 3:3.

Na petkovi tekmi med Arsenalom in Liverpoolom res spektakularno. Liverpool je po zadetku Mohameda Salaha v 52. minuti na Emiratesu že vodil z 2:0, ko so na sceno stopili domači in po zadetkih Alexisa Sancheta, Granita Xhake in Mesuta Özila v pičlih petih minutah povedli s 3:2.

Gostje so bili v šoku, vseeno pa so se na koncu zbrali in prek Roberta Firmina prišli do zaslužene točke. Roko na srce, delitev točk ne ustreza ne enim ne drugim, saj za vodilnim Cityjem s tekmo več zaostajata še vedno neverjetnih 17 oziroma 18 točk.