Arsenal Manchester United angleško prvenstvo

Angleško prvenstvo, 7. krog

Leicester City zmagal v Leedsu in skočil tik pod vrh

Leicester City | Leicester City je na začetku nove sezone v dobri formii. | Foto Reuters

Leicester City je na začetku nove sezone v dobri formii.

V ponedeljek sta bili na sporedu zadnji tekmi 7. kroga angleške premier lige. Leicester City je s 4:1 premagal novinca v ligi Leeds United in skočil tik pod vrh. Fulham je doma z 2:0 premagal West Bromwich Albion in prišel do pomembnih točk v obračunu ekip z dna lestvice. Hrvat Slaven Bilić na klopi WBA tako tudi po sedmih tekmah ostaja brez zmage

V derbiju kroga so nogometaši Arsenala na Old Traffordu v nedeljo z 1:0 ugnali Manchester United. Edini zadetek na tekmi je z bele točke dosegel Pierre-Emerick Aubameyang in poskrbel, da so se topničarji v gledališču sanj veselili prve zmage po letu 2006.

Derbi klubov, ki v zadnjih letih nista na ravni svojega slovesa, ni postregel s posebej zanimivim nogometom. V prvem polčasu je bil boljši Arsenal, ki je imel tri priložnosti za vodstvo, Aubameyang je bil za las prekratek po podaji z desne strani, Willian je oplazil prečko, Bukayo Saka pa je z glavo streljal čez gol. Edini strel na gol gostov je sprožil Mason Greenwood, a Bernd Leno se ni pustil premagati.

V drugem polčasu je pobudo prevzel United, a v polno so zadeli tekmeci. Paul Pogba je v 69. minuti v kazenskem prostoru zadel Hectorja Bellerina, sodnik Mike Dean, ki je spet naredil ogromno napak, je pokazal na belo točko, s katere je bil natančen Aubameyang. Domači so bili najbližje izenačenju v 85. minuti, ko so gosti prek Mohamed Elnenyja skoraj dosegli avtogol, rešila jih je vratnica, tako je ostalo pri zmagi gostov. Topničarji so na Old Traffordu zmagali prvič po letu 2006.

Aston Villa in Everton izgubljata sapo, Bale rešil Tottenham

Nogometaši Evertona in Aston Ville so bili najprijetnejše presenečenje začetka angleške nogometne lige. A v zadnjem času je njihova forma padla, v prvih nedeljskih tekmah 7. kroga sta obe ekipi doživeli drugi zaporedni poraz. Aston Villa je doma s 3:4 klonila proti Southamptonu, Everton pa z 1:2 v Newcastlu.

Gareth Bale je poskrbel, da je zmaga ostala doma. | Foto: Reuters Gareth Bale je poskrbel, da je zmaga ostala doma. Foto: Reuters

Na zadnji nedeljski tekmi sta se pomerila Tottenham in Brighton. Zmaga je po zaslugi rezervista Garetha Bala ostala v Londonu. To je bil Valižanov prvi zadetek za Spurse po vrnitvi iz Madrida.

Na sobotnih tekmah presenečenj ni bilo. Zmage so zabeležili Manchester City, Chelsea in Liverpool, ki po porazu Evertona ostaja na prvem mestu.