Aston Villa Arsenal Manchester City angleško prvenstvo

Četrtek, 18. 6. 2020, 7.00

Angleško prvenstvo, zaostali tekmi 28. kroga

Angleži so se vrnili: City ugnal Arsenal, nesrečni Garcia v bolnišnici

manchester City Arsenal | Manchester City je na prvem obračunu po koronapremoru s 3:0 premagal Arsenal. | Foto Reuters

Manchester City je na prvem obračunu po koronapremoru s 3:0 premagal Arsenal.

Ponovni začetek lige so z zaostalima tekmama 28. kroga dočakali tudi v Angliji. Na derbiju je Man City, ki je od 49. minute igral z igralcem več, s 3:0 premagal Arsenal. Obračun je zaznamovala serija poškodb, Eric Garcia je pristal v bolnišnici. Pri Arsenalu je Mikel Arteta že v 8. minuti ostal brez Granita Xhakaja, ki so ga prav tako morali odnesti z igrišča. Na uvodnem obračunu po koronapremoru sta se Aston Villa in Sheffield razšla brez gola in zmagovalca.

Nogometaš angleškega prvaka Manchester Cityja Eric Garcia, ki jo je sinoči skupil pri trčenju z vratarjem Edersonom, je pristal v bolnišnici na opazovanju. Komaj 19-letni branilec angleškega prvaka jo je nesrečno skupil na sinočnji tekmi proti Arsenalu (3:0), ko je trčil s soigralcem, da so ga morali z igrišča v 80. minuti odnesti na nosilih. Garcia si je poškodoval glavo, a je bil pri zavesti.

Eric Garcia ostaja na opazovanju v bolnišnici. | Foto: Reuters Eric Garcia ostaja na opazovanju v bolnišnici. Foto: Reuters

"Seveda nas skrbi za Erica," je takoj po tekmi dejal trener Pep Guardiola: "Bil je pri zavesti, vendar bo ostal v bolnišnici, saj je vsak udarec v glavo lahko zelo nevaren." Kot so še zapisali na spletni strani Manchester Cityja, bo Garcia v bolnišnici na opazovanju ostal vsaj dan ali dva.

Jan Oblak
Sportal Šporarjev prvenec na Portugalskem z bele točke #video

Po 100 dneh premora se je z zaostalima tekmama 29. kroga sinoči nadaljevala elitna angleška nogometna liga. V njej ima velikansko prednost Liverpool, ki pa v nedeljo še ne bo prvak, saj je njegov prvi zasledovalec Manchester City na derbiju kroga ugnal Arsenal.