Casemiro Loris Karius Manchester United Newcastle United angleški ligaški pokal

Nedelja, 26. 2. 2023, 19.30

Angleški ligaški pokal, finale

Manchester United dvignil prvo lovoriko po šestih letih

1

Manchester United ligaški pokal | Manchester United je dvignil svoj prvi pokal po šestih letih. | Foto Reuters

Manchester United je dvignil svoj prvi pokal po šestih letih.

Na Wembleyju je v finalu angleškega ligaškega pokala Manchester United z 2:0 premagal Newcastle United. Rdeči vragi so tako osvojili prvo lovoriko po šestih letih! Srake, za katere je na zanje ''tekmi stoletja'' debitiral nemški vratar Loris Karius, pa čakajo še mnogo dlje, že 68 let! In čakanje se nadaljuje.

Martinelli Arsenal
Sportal Arsenal in City meljeta naprej, Chelsea že pet tekem brez zmage

Angleški ligaški pokal, finale:

Nedelja, 26. februar:

Škotski ligaški pokal Celticu
Nogometaši Celtica so ubranili naslov zmagovalca škotskega ligaškega pokala, potem ko so v finalu na Hampden Parku v Glasgowu premagali mestnega tekmeca Rangers z 2:1. Za Celtic je oba gola prispeval japonski napadalec Kyogo Furuhashi, ki je iz bližine zadel v 44. in 56. minuti, za Rangers pa je gol prispeval Alfredo Morelos v 64. minuti.

Casemiro za 1:0. | Foto: Reuters Casemiro za 1:0. Foto: Reuters Rdeči vragi so ligaški angleški pokal, katerega začetki segajo v sezono 1960/61, osvojili šestič. To je prva lovorika za njihovega novega trenerja Erika Ten Haga. Zadnjič jim je uspelo leta 2017, ko je Manchester United do zadnje lovorike popeljal Jose Mourinho. Preostale štiri pokalne naslove pa so osvojili pod vodstvom Alexa Fergusona.

Newcastle United je lovil prvo lovoriko, odkar se napaja s savdskim kapitalom. Srake so se v finale kateregakoli pokalnega tekmovanja (bil je pokal FA) zadnjič uvrstile leta 1999, pokalne zmagovalke (pokal FA) pa so bile nazadnje daljnega leta 1955.

Oba gola so rdeči vragi dosegli v prvem polčasu, najprej je v 33. minuti z glavo mrežo zatresel Brazilec Casemiro, nato so tekmeci zabili še avtogol, v 39. minuti je bil nesrečnež Sven Botman, ki ga je žoga zadela po strelu Marcusa Rashforda.