5 let, 4 mesece

NK Maribor NK Maribor Dalibor Volaš Žan Celar Krunoslav Jurčić

Sobota, 10. 10. 2015, 17.35

16-letnik zadel že ob debiju v dresu Maribora

Nogometaši Maribora so reprezentančni premor izkoristili za prijateljsko tekmo proti hrvaškemu Slavenu Belupu in zmagali z 2:0.

Mariborčani, ki so pred reprezentančnim premorom nanizali dve prepričljivi zmagi – v Krškem so zmagali s 3:1, Koper pa pred domačimi navijači odpravili s 4:0 -, skušajo vzeti zagon za nadaljevanje sezone, v katerem si želijo vrniti na vrh. Po 13 odigranih prvenstvenih tekmah so s sedmimi točkami zaostanka za vodilno Olimpijo na tretjem mestu.

Reprezentančni premor so izkoristili za krajše priprave v Moravskih Toplicah, zdaj pa za zaprtimi vrati v Ljudskem vrtu odigrali prijateljsko tekmo proti Slavenu Belupu. Ob odsotnosti nekaterih reprezentantov, zraven ni bilo tudi Agima Ibraimija, ki igra za Makedonijo, in poškodovanih Marka Šulerja in Marwana Kabhe, so zmagali z 2:0.

Igrali so proti klubu, pri katerem je trenersko pot začel zdajšnji vodja strokovnega štaba Mariborčanov Krunoslav Jurčić, v hrvaškem prvenstvu pa je trenutno na osmem mestu.

Prvi gol na tekmi je zabil mladi, komaj 16-letni napadalec Maribora Žan Celar, ki je bil uspešen že ob prvih minutah v članskem moštvu. Zadel je v 62. minuti. Štiri minute za tem se je med strelce vpisal še Dalibor Volaš in postavil končni izid tekme.

Jurčić se je zagotovo razveselil tudi povratka italijanskega branilca Abela Giglija, ki je zaigral prvič po daljši odsotnosti zaradi poškodbe. Hrvat je priložnost ponudil 18 nogometašem.

Mariborčani bodo naslednjo prvenstveno tekmo odigrali čez sedem dni, ko jih čaka gostovanje pri Celju.