7 let, 12 mesecev

NBA Beno Udrih

Četrtek, 24. 4. 2014, 20.11

Udrih po podaljšku klonil pred Durantom in druščino

Na dvoboju prvega kroga končnice lige NBA med Memphisom in Oklahomo je izenačeno, potem ko je ekipa Bena Udriha po podaljšku izgubila četrto tekmo.

Košarkarji Memphis Grizzlies so na četrti tekmi dvoboja končnice zahodne konference proti ekipi Oklahoma City Thunder v domači dvorani po podaljšku izgubili z 89:92, s čimer so gosti razmerje moči v zmagah izenačili na 2:2. Slovenec Beno Udrih je za grizlije odigral 19 minut, v tem času pa dosegel šest točk, dva skoka in dve podaji. Pri gostih je bil junak večera Reggie Jackson, k je prišel "s klopi" in grizlijem nasul 32 točk ter pomagal Oklahomi do druge zmage.

Pri gostih je bil junak večera Reggie Jackson, k je prišel "s klopi" in grizlijem nasul 32 točk, največ v karieri, ter pomagal Oklahomi do druge zmage. Ključen je bil tudi za podaljšek, saj je dosegel zadnjih pet točk Oklahome, ki je v zadnji minuti in pol nadoknadila zaostanek s 75:80, nato pa po podaljšani igri, v kateri je Jackson dosegel osem od skupno 12 košev Oklahome, slavila zmago. Izkazal se je tudi pri prostih metih, saj je v zadnje 12,2 sekunde zadel kar štiri.

Oklahomina zvezdnika Kevin Durant in Russell Westbrook sta se precej mučila z obrambo grizlijev in sta skupaj zbrala 30 točk; vsak jih je dosegel po 15. Prvi strelec grizlijev je bil vnovič Marc Gasol s 23 točkami, 11 skoki in štirimi podajami.