Goran Dragić Goran Dragić Phoenix Suns Oklahoma City

Ponedeljek, 7. 4. 2014, 15.39

Trener Phoenixa podžgal Dragića: Zamisli si, da igraš pred slovenskimi navijači

Trener Phoenix Suns Jeff Hornacek ima očitno dobre psihološke prijeme za spodbudo košarkarjev. Pri Goranu Dragiću je v dvoboju z Oklahomo uporabil nacionalni naboj.

Phoenix Suns so v noči na ponedeljek dosegli veliko in pomembno zmago proti Oklahomi City. Najboljši posameznik pri Soncih je bil znova naš košarkar Goran Dragić, ki je na parketu prebil 40 minut in v tem času v statistiko vpisal 26 točk in pet podaj.

V prvi četrtini je bil še zadržan, nato pa v drugi eksplodiral in dosegel kar 19 točk. Očitno so ga besede trenerja Jeffa Hornacka podžgale. "Rekel mi je: 'Dajmo fant. Zamisli si, da si v Sloveniji in igraš pred svojimi navijači. Rezultat je 0:0,'" je po tekmi povedal Dragić in nadaljeval: "Takoj sem se počutil bolje in se nekoliko zbudil."

Z njegovo pomočjo je Phoenix prišel do 46. zmage v tej sezoni, kar ga uvršča na osmo mesto v zahodni konferenci. Ravno osem ekip se bo ob koncu rednega dela, ki se konča 16. aprila, uvrstilo v končnico.

Sonca bodo ob koncu ligaškega dela odigrala še pet tekem, imajo pa zmago več od Memphisa na devetem mestu in zmago manj od Dallasa (ki ima tudi tekmo več) na sedmem mestu.

Ključna bosta zlasti obračuna v soboto in ponedeljek, ko Phoenix gostuje pri Dallasu in nato v domači dvorani pričakuje Memphis.