Luka Dončić Luka Dončić Gran Canaria Real Madrid špansko prvenstvo

ŠPANSKO PRVENSTVO, POLFINALE, 3. TEKMA

Madridčani v finalu, Dončić prispeval svoj delež #video

1

Luka Dončić | Foto Sportida

Košarkarji Reala so se uvrstili v finale španskega prvenstva. Gran Canario so na tretji tekmi polfinala še tretjič premagali in zdaj čakajo, s kom se bodo merili za naslov prvaka. V drugem polfinalu Baskonia vodi proti Barceloni.

Prvo polfinalno tekmo so Madridčani dobili z 88:70, drugo z 92:83, četrtkovo tretjo pa z 99:92.

Luka Dončić je v nasprotju s torkovo tekmo tokrat zadeval že v prvi četrtini. Najprej je poskušal s trojko, zgrešil, nato pa iz hitrega protinapada zabil. V nadaljevanju je zadel še met za tri točke, prvo četrtino, ki jo je s 27:25 dobila Gran Canaria pa končal s petimi točkami, tremi asistencami in dvema izgubljenima žogama. V drugi četrtini je Dončić večinoma počival, svoje statistike pa ni oplemenitil. Real je tudi brez njegove pomoči držal korak s Kanarci, ob polčasu je bil rezultat izenačen 50:50.

V tretji četrtini je Real gostiteljem pobegnil, po 30 minutah igre je bil izid 71:79, Dončić jih je končal z 11 točkami, petimi asistencami in enim skokom. V zadnji četrtini slovenski as ni več dosegel točk, strelsko breme sta pri Madridčanih prevzela Rudy Fernandez (21 točk) in Jaycee Caroll (17). Dve več od Dončića je dosegel tudi Sergio Llull (13).

Dončić je tekmo odprl z zabijanjem.

Tudi košarkarji Gran Canarie so skrbeli za lepe poteze:

Kapetan Reala, 38-letni veteran Felipe Reyes, je danes s 757 odigranimi tekmami postal rekorder španske lige. Z Realom je petkrat postal španski prvak, dvakrat pa je osvojil evroligo. S špansko reprezentanco se je v 20-letni karieri veselil enega naslova svetovnega prvaka, treh evropskih, na olimpijskih igrah pa je osvojil dve srebrni in eno bronasto odličje.

V drugem polfinalu bolje kaže Baskonii, ki proti Barceloni že vodi z 2:0. A zdaj se serija seli na igrišče Barcelone.