Luka Dončić Luka Dončić špansko prvenstvo polfinale Real Madrid

ŠPANSKO PRVENSTVO, POLFINALE, 2. tekma

Razigrani Luka Dončić Real popeljal do pomembne zmage #video

1

Luka Dončić | Foto Sportida

Real Madrid Luke Dončića je v polfinalu španskega prvenstva proti Gran Canarii povedel že z 2:0 v zmagah. Po tem, ko je bil slovenski čudežni deček na prvi tekmi polfinalne serije (88:70) zadržan, je bil na drugi najboljši strelec tekme. Real je zmagal z 92:83, za uvrstitev v finale pa potrebuje tri zmage. Serija se zdaj seli v Las Palmas, tretja tekma bo na sporedu v četrtek.

Prvo četrtino so Madridčani končali z zaostankom 19:21, Dončić in Anthony Randolph nista dosegla točk. V drugi se je Dončić prebudil, dosegel osem točk, ob tem zbral tri skoke in štiri asistence ter Realu pomagal, da je na odmor odšel s košem prednosti (52:50). V tretji četrtini je Dončić navdušil z nekaj izjemnimi potezami, po 30 minutah končal z 11 točkami, tremi skoki in šestimi asistencami. V zadnjih desetih minutah je dodal še tri točke, na tekmi pa skupaj zbral 14 točk, sedem skokov in sedem asistenc.

Sergio Llul je bil s 13 točkami drugi strelec Reala, 12 jih je dodal Gustavo Ayon. Pri Gran Canarii jih je 13 dosegel Ondrej Balvin, 12 Marcus Eriksson in 11 Nikola Radičević.

Nekaj potez razigranega Dončića:

V drugem polfinalnem paru Baskonia z 1:0 v zmagah vodi proti Barceloni.

Moštva igrajo na tri zmage, po sistemu 2-2-1

Luka Dončić
Sportal Real korak bližje finalu, odlično zabijanje Dončića #video
Luka Dončić, Anamaria
Trendi Ljubezenske težave? Luka Dončić in Anamaria si ne sledita več.
Luka Dončić
Sportal Stoječe ovacije za Luko Dončića, ki je spet očaral Madrid #video
Donovan Mitchell
Sportal Nominiranec za novinca leta v ligi NBA ima nasvet za Luko Dončića
Sportal Luka Dončić del velike zgodovine: nikoli se še ni zgodilo kaj takšnega
Luka Dončić
Sportal Blažičevi (še) niso izkoristili priložnosti za presenečenje, Dončić poskrbel za izjemno blokado
Igor Kokoškov in Luka Dončić
Sportal Kokoškov hvali Dončića v ZDA: najbolj nadarjen, a upa, da ni enak kot pred osmimi meseci