4 leta, 2 meseca

Beno Udrih Goran Dragić Goran Dragić Milwaukee

Torek, 8. 1. 2013, 20.35

Slovenski boj za vsako žogo - na koncu z dvignjenima rokama Udrih

V slovenskem derbiju lige NBA je Beno Udrih premagal Gorana Dragića, ki je bil najboljši strelec svojega moštva. Udrih igral pomembno vlogo ob koncu tretje in začetku četrte četrtine.

Pri rezultatu 78:76 za Milwaukee je Beno Udrih svoji ekipi veliko pomagal pri delnem izidu 12:3. Prispeval je namreč štiri točke in osem minut pred koncem dosegel koš za vodstvo Bucks z 90:79.

Phoenix se je vrnil v igro, potem ko je Goran Dragić zadel prosta meta 3:49 do konca. Takrat je bilo na semaforju 91:95. A je nato Udrih s soigralci uspešno nadzaroval potek dogodkov na parketu in brez večjih težav v zaključku tekme prišel do zmage.

Milwaukee ima po uspešnem večeru razmerje zmag in porazov 17/16, v zadnjih desetih tekmah pa je njegov izkupiček 4/6, medtem ko je Phoenix v tej sezoni v 36 tekmah prišel do 12 zmag, v zadnjih desetih tekmah pa je bil uspešen le enkrat.

Sicer pa je bil torkov večer v ligi NBA v znamenju domačinov. Vroča Indiana je premagala veliki Miami, Houston pa v tej sezoni še vedno neprepričljive Los Angeles Lakers.