Thermometer Blue 0

Golden State Warriors Indiana Pacers

Torek, 8. 12. 2015, 22.31

Pri Golden Statu, ki se približuje novemu rekordu, je tokrat eksplodiral Thompson

Košarkarji Golden State Warriors nadaljujejo zmagoviti pohod, ki je zdaj že pri številki 23. Naslednji v nizu so padli Indiana Pacers. Z desetimi trojkami je blestel Klay Thompson.

Aktualni prvaki iz Golden Stata nadaljujejo z izvrstnimi predstavami. Po 23 tekmah še vedno ne poznajo poraza in so rekord nepremagljivosti z začetka sezone še krepko popravili. S 131:123 so tokrat preskočili Indiano Pacers. Vodili so celo z 32 točkami razlike in v zadnjo četrtino vstopili z naskokom 28 točk, a so v zadnjih 12 minutah popustili, vendar ne preveč, da ne bi prišli do novega uspeha.

Z desetimi trojkami in skupno 39 točkami (met iz igre 13/21) je blestel Klay Thompson. Odlično partijo je spet prikazal prvi mož Bojevnikov Steph Curry, ki se je zaustavil pri 29 točkah, desetih podajah in sedmih skokih.

S to zmago so košarkarji Golden State zabeležili že 27. zaporedno zmago, če gledamo tiste iz prejšnje sezone, s čimer so izenačili dosežek Miamija iz sezone 2012/13, kar je drugi najdaljši niz nepremagljivosti v ligi NBA. A tudi osrednji mejnik Los Angeles Lakers iz sezone 1971/72, v kateri so prišli do 33. zaporednih zmag, ni videti preveč oddaljen.