Ponedeljek, 29. 1. 2018, 6.06

Liga NBA, 28. januar

James blizu trojnega dvojčka, Oklahoma še osmič zapored

Cleveland Cavaliers Golden State Warriors | Foto Reuters

V noči na ponedeljek so v ligi NBA igrali sedem tekem. Aktualni podprvaki, Cleveland Cavaliers, so gostili Detroit Pistons in zmagali. Še osmič zapored pa so bili uspešni košarkarji Oklahome, ki so na domačem parketu premagali Philadelphio.

Pri Kavalirjih je bil kot po pravilu najboljši njihov prvi zvezdnik LeBron James. Nekaj malega mu je zmanjkalo, da bi dosegel trojni dvojček. LeBron je v svojo statistiko vpisal 25 točk, 14 asistenc in osem skokov. Drugi igralec ekipe je bil Kevin Love, ki se je ustavil pri 20 točkah in 11 skokih. Tekma se je na koncu končala z izidom 121:104.

Ena izmed uspešnih asistenc LeBrona Jamesa:

Pri Detroitu, ki je doživel osmo zaporedno zmago, sta bila najbolj uspešna Tobias Harris in Anthony Tolliver, ki sta dosegla 20 točk.

Uspešen niz zmag nadaljujejo košarkarji Oklahome, ki so pred domačimi gledalci dosegli osmo zaporedno zmago. Tokrat so z izidom 122:112 premagali  Philadelphio 76ers. Pri domačih je najbolj blestel Russell Westbrook, ki je dosegel 37 točk. Paul George je dosegel 31 točk, Steven Adams pa 20 točk in 13 skokov.

Clippers nadoknadili 21 točk zaostanka za zmago

Blake Griffin je dosegel trojko v zadnjih trenutkih tekme, Los Angeles Clippers pa so v severnoameriški ligi NBA pripravili eno največjih vrnitev in s 112:103 v gosteh premagali New Orleans Pelicans. Griffin je za tri zadel 43 sekunde pred koncem, skupno pa je k zmagi prispeval 27 točk.

Pelikani so sicer prvič igrali brez zvezdnika DeMarcusa Cousinsa, čigar poškodba Ahilove tetive zanj že pomeni konec sezone. Griffin je k zmagi dodal 12 podaj, Clippers pa so si zmago, s katero so končali niz štirih zaporednih uspehov pelikanov, priborili v velikem slogu, potem ko so ob polčasu zaostajali za 21 točk. Lou Williams je dodal 22 točk, DeAndre Jordan 12 točk in 19 skokov, Tyrone Wallace pa 19 točk. Anthony Davis je zbral 25 točk in 17 skokov za Pelikane, ki so doživeli šele drugi poraz na zadnjih devetih tekmah.

Goran Dragić je imel z Miami Heat prost večer; naslednja tekma ga čaka danes ponoči po srednjeevropskem času, ko bo gostoval pri Dallas Mavericks.

Chicago Bulls : Milwaukee Bucks 96:110