Liga NBA Oklahoma CIty Thunder Detroit Pistons Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat

Nedelja, 28. 1. 2018, 6.51

Liga NBA, 27. januar

Dragić skromen, a zmagi se ne gleda v zobe #video

Goran Dragić | Foto Getty Images

Košarkarji Vročice so s 95:91 ugnali goste v dresu Charlotte Hornets. Goran Dragić je bil skromen, v 23 minutah na parketu je dosegel samo pet točk. Razigrani so bili igralci Oklahome, ki so v gosteh pri Detroit Pistons z rezultatom 121:108 dosegli pravljično sedmo zaporedno zmago, Golden State Warriors pa so na krilih Stephena Curryja (49 točk) s 109:105 premagali vodilno ekipo vzhodne konference Boston.

Miami, ki je igral pred domačimi navijači, je začel slabše od ekipe Charlotte. Po prvi četrtini je izgubljal z 22:26, potem pa v drugi četrtini izdatno pritisnil na plin in si z 32:22 pridobil prednost. Na polovici tekme je tempo Vročice spet padel (17:30), a so z boljšo zadnjo četrtino (95:91) zakoličili končni rezultat 95:91.

Pri Miamiju je največ točk (19) prispeval Josh Richardson, medtem ko se je Wayne Ellington ustavil pri 17 točkah, zadel pa je tudi trojko, s katero je štiri sekunde pred koncem postavil končni izid. Goran Dragić je bil tokrat skromen, v 23 minutah na parketu je dosegel zgolj pet točk, skok in štiri asistence. Zgrešil je vse tri mete za tri točke (0:3) in zadel samo en prosti met od štirih poskusov (1:4). Dragić v zadnji četrtini ni igral.

Pri nasprotnikih se je najbolj izkazal Kemba Walker, ki je statistiko ekipe Hornets obogatil za 30 točk.

To je bila 28. zmaga Miamija v tej sezoni (ima še 21 porazov), kar trenutno zadostuje za četrto mesto v razvrstitvi vzhodne konference. Na tretjem mestu so aktualni podprvaki Cleveland Cavaliers z enakim številom zmag, a z dvema porazoma manj.

Oglejte si vrhunce tekme med ekipama Miami Heat in Charlotte Hornets:

Točkovni rekord večera je postavil Stephen Curry, ki je k zmagi Bojevnikov nad Bostonom (109:105) prispeval velikih 49 točk. Za najboljšo predstavo v sezoni je zadel osem trojk, devet prostih metov, kar 13 točk je dosegel v zadnji minuti in 45 sekundah tekme. Izjemen večer je imel tudi prvi strelec Bostona Kyrie Irving, ki je vpisal 37 točk, ob metu iz igre 13:18. Zadel je pet trojk.

Uspešen je bil tudi Russell Westbrook, ki je za Oklahomo (ta je s 121:108 v gosteh premagala Detroit) dosegel trojni dvojček (31 točk, 11 skokov in 13 asistenc). Pod obročema sta mu pomagala Paul George (26 točk) in Carmelo Anthony (21 točk), ki je postal 21. košarkar v ligi NBA z doseženimi 25.000 točkami. S tem mejnikom se je pridružil LeBronu Jamesu (Cleveland) in Nemcu Dirku Nowitzkemu (Dallas).

Paul George bo na tekmi zvezdnikov lige NBA nadomestil poškodovanega igralca New Orleans Pelicans LaMarcusa Cousinsa, ki ga čaka operacija poškodovane leve ahilove tetive. | Foto: Getty Images Paul George bo na tekmi zvezdnikov lige NBA nadomestil poškodovanega igralca New Orleans Pelicans LaMarcusa Cousinsa, ki ga čaka operacija poškodovane leve ahilove tetive. Foto: Getty Images

Komisar lige NBA Adam Silver je sporočil, da bo George na tekmi zvezdnikov lige NBA nadomestil poškodovanega zvezdnika New Orleans Pelicans LaMarcusa Cousinsa, ki ga čaka operacija poškodovane leve ahilove tetive.

Minnesota je s 111:97 premagala Brooklyn, Denver pa je bil z 91:89 boljši od Dallasa. Čarovniki so s 129:104 premagali Atlanto, Indiana pa je s 114:112 ukanila Orlando.

Liga NBA, 27. januar:

Detroit Pistons : Oklahoma City Thunder 108:121
Tobias Harris 21, Bullock 16; Russell Westbrook 31, 11 sk., 13 as., Paul George 26;

Miami Heat : Charlotte Hornets 95:91
Josh Richardson 19, Ellington 17, Olynyk 16, Goran Dragić v 23 minutah 5 točk, 1 skok in štiri asistence; Kemba Walker 30, 6 sk., 5 as., Howard 20, 16 sk.

Indiana Pacers : Orlando Magic 114:112