9.19

košarka Matic Rebec

Sobota, 11. 10. 2014, 9.19

Po zaslugi Rebca v Portorožu zasijala Heliosova sonca

Začetek košarkarskega državnega prvenstva sta odprla Zlatorog in Polzela. Zmaga je ostala doma. Derbi kroga je bil na Obali, kjer je Portorož pričakal Helios. Zmagal je slednji.

Helios, ki je v novi sezoni imenu dodal še vzdevek Suns, je uspešno začel prvenstvo. Na krilih razpoloženega Matica Rebca, ki je dosegel 25 točk (6 skokov, 5 podaj, indeks 26), so v gosteh premagali Portorož, ki še nekaj časa ne bo mogel računati na svojega najizkušenejšega igralca, Saša Ožbolta, manjkal pa je tudi nova okrepitev Stipe Modrić.

Košarkarji Tajfuna so upravičili vlogo favorita proti ekipi iz Šoštanja in pričakovano slavili z 88:78. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v drugem polčasu, ko so gostitelji strnili svoje vrste tako v obrambi kot napadu.

Zlatorog je zasluženo premagal Hopse s Polzele. Zanimivo srečanje so sebi v prid odločili v zadnji četrtini, ko sta morala zaradi sodniških odločitev ekipo zapustiti do tedaj prvi strelec Hopsov Simo Atanacković in Goran Jagodnik.